Kariera w górach

Co zrobić, gdy rekruter pyta o negatywne cechy?

Zadaniem rekrutera podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest nie tylko wyciągnięcie z kandydata mocnych stron i kwalifikacji przydatnych na danym stanowisku. Równie istotne jest poznanie negatywnych cech osoby ubiegającej się o pracę. Mówienie o nich może być problematyczne. Podpowiadamy, jak wybrnąć z trudnych pytań.

Bielsko-Biała znów wysoko w rankingach

Kolejne rankingi pokazują, że Bielsko-Biała jest miastem dynamicznie rozwijającym się i dbającym o wysoką jakość życia mieszkańców. Po raz kolejny nasze miasto zostało docenione i zajęło wysokie pozycje wśród miast na prawach powiatu!

Koncertowy październik

Wiele gatunków, wielu artystów z różnych światów muzycznych. Dla Bielska-Białej to będzie bardzo obfity w atrakcje muzyczne miesiąc, dlatego warto dowiedzieć się jacy wykonawcy nas odwiedzą. 

Październik pełen śmiechu

Zdecydowanie nie będą narzekać na nudę ludzie poszukujący okazji do wysłuchania serii żartów i skeczy kabaretowych. Rozrywkę w tej postaci zapewnią w Bielsku-Białej najlepsi fachowcy w temacie dobrego humoru. 

Mundialowe Bielsko

Wiadomość ta z pewnością sprawi radość fanom sportu, bo jak pamiętamy mecz z młodzieżową reprezentacją Anglii cieszył się dużą popularnością i ustanowił nowy rekord frekwencji stadionu na poziomie 13 750.

Bielsko-Biała liderem województwa śląskiego!

W rankingu przygotowanym przez Tygodnik Polityka i Akademię Górniczo-Hutniczą, Bielsko-Biała zajęło 14. miejsce w Polsce – najwyższe spośród miejscowości w obrębie województwa śląskiego. Pozostałe miasta z naszego województwa sklasyfikowane są dopiero w czwartej, a nawet piątej dziesiątce (wyjątek to 17. Katowice, 21. Gliwice i 30. Tychy).

Bielsko-Biała na rowerze

Rodziny na rowery, czas start!

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów przypomina, że wciąż trwają zapisy na 45. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Fanów kolarstwa górskiego z kolei, zachęcamy do walki o puchar BIMBRU.

Najtrudniejsze pytania podczas rozmowy o pracę

Do rozmowy kwalifikacyjnej warto być dobrze przygotowanym i nie dać się zaskoczyć. W tym celu warto zapoznać się z tymi pytaniami, które zaskoczyły innych i spróbować wyciągnąć wnioski z ich błędnych odpowiedzi.    

Kino konesera w Bielsku-Białej

W Bielsku-Białej po raz kolejny gości festiwal filmów krótkometrażowych, tym razem ze swoją letnią, nieco skondensowaną formą. W Galerii BWA przez cały sierpień można podziwiać dzieła sztuk wizualnych.

Wydarzenia Bielsko-Biała

Gorący Sierpień w Bielsku-Białej. Moc muzycznych wrażeń i nie tylko…

Wakacyjna aura gorąco zachęca nas do wyjścia z domu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zachęcają do tego również wydarzenia, które już niebawem w Bielsku-Białej. Pięć koncertów w ramach Letniej Sceny Sfery, liczne występy muzyczne na Starym Rynku, Zakończenie Lata na terenie obok Hali Pod Dębowcem, a do tego liczne atrakcje sportowe! Wszystko to w […]

Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych

Dołącz do firmy będącej liderem produkcji samochodów specjalnych

Kadrę firmy WISS tworzą ludzie z pasją, kreujący siłę przedsiębiorstwa. Każdy proces i każde zadanie są dokładnie przemyślane i zrealizowane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Firma – Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych – będąca liderem na rynku polskim w produkcji samochodów specjalnych poszukuje osoby na stanowisko operatora maszyn i samodzielnego księgowego. 

Moto show, Classic Cars, Rally Sprint i wiele innych atrakcji dla fanów motoryzacji

Miłośnicy motoryzacji obowiązkowo powinni pojawić się 14-15 lipca w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Podczas imprezy zobaczymy samochody tuningowane i klasyczne, projekty car audio czy pokazy stuntu. Żądni wrażeń będą mogli skorzystać z drift taxi, toru gokartowego oraz wielu innych atrakcji. Nie zabraknie także tradycyjnych na tego typu imprezach wyborów miss!

Letnia scena

Letnia moc koncertów

W te wakacje w Bielsku-Białej szykuje się wiele muzycznych wydarzeń. W sobotę 7 lipca zostanie zainaugurowana tegoroczna edycja letnich koncertów plenerowych, które Bielskie Centrum Kultury zorganizuje w każdy wakacyjny weekend na bielskim Rynku.

Kolej w miniaturze po raz czwarty pod Dębowcem

Już po raz czwarty w Bielsku-Białej powstanie ogromna makieta kolejowa. Wszystko za sprawą wydarzenia “Kolej w miniaturze”, które co roku przyciąga do Bielska-Białej miłośników kolei i modelarstwa z całej Europy i jest nie lada gratką dla całych rodzin.

FashionPhilospohy powraca… i startuje w Bielsku-Białej!

FashionPhilospohy Fashion Week powraca do Polski. To zdaniem wielu najważniejszy polski tydzień mody, którego ostatnia edycja w naszym kraju odbyła się wiosną 2016 roku. Teraz FashionPhilosophy powraca. Pierwsza impreza tego wydarzenia odbędzie się właśnie w Bielsku-Białej!

II Festiwal Komedii FUNfest znów w Bielsku-Białej

Początek wakacji to idealny moment, żeby złapać dystans od tego, co przytłaczało nas przez cały rok, a nie ma lepszego sposobu niż solidna dawka śmiechu. Idealną okazją do dobrej zabawy będzie organizowany po raz drugi Festiwal Komedii FUNfest, podczas którego będzie można obejrzeć najlepsze spektakle komediowe z całej Polski.

86 Stars Show – Targi Motoryzacyjne

Targi 86 STARS SHOW organizowane są w Hali BBOSiR „Pod Dębowcem” w Bielsku Białej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta. To największa na Podbeskidziu wystawa automotive, której celem jest rozwój kultury motoryzacyjnej, popularyzacja motorsportu – głównie DRIFTINGU oraz promocja firm motoryzacyjnych na Podbeskidziu.

Poczuj energię podczas festiwalu

Już w najbliższy piątek, 15 czerwca, w bielskim Parku Słowackiego odbędzie się Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. To już ósma edycja tego wydarzenia, podczas której nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych.

Auto Design

Praca dla inżynierów w branży motoryzacyjnej

Firma Auto Design od wielu lat realizuje projekty w branży motoryzacyjnej, specjalizując się w zakresie projektowania wyposażenia wnętrza pojazdów samochodowych. Obecnie we współpracy z naszymi klientami wykonujemy projekty paneli drzwiowych i desek rozdzielczych do samochodów światowych marek takich jak BMW, Mercedes, DAF i innych globalnych firm w dziedzinie przemysłu motoryzacyjnego.

Infonet

Specjalista Systemów IT poszukiwany

Infonet Projekt SA jest uznanym na rynku integratorem IT. Od ponad 20 lat realizuje kompleksowe usługi dla biznesu, począwszy od wykonania audytu, przez dostarczenie oprogramowania, infrastruktury sprzętowej, po szkolenia kompetencyjne, na serwisie powdrożeniowym kończąc.

Majówka pod Dębowcem

W maju nie będziesz się nudzić w Bielsku-Białej

Maj to miesiąc, kiedy warto ruszyć się z domu, wiosna w pełni i oferta kulturalna również zachęca to tego, żeby wyjść do ludzi. Co wydarzy się w maju w Bielsku-Białej? Przedstawiamy najciekawsze informacje o wydarzeniach, obok których nie sposób przejść obojętnie. Koncerty, wystawy, rozmaitości, imprezy rozrywkowe, styl życia. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.pelnakultura.pl

Pracuj w BB

Bielsko-Biała znów w czołówce

Zestawienie działającej na całym świecie firmy Arcadis przygotowano na podstawie 45 wskaźników, analizowanych w trzech obszarach: społecznym, środowiskowym i gospodarczym. Ranking ma na celu porównanie, które miasta i na jakich polach radzą sobie najlepiej i czy w myśl unijnej strategii Europa 2020 pozostaje jeszcze wiele obszarów, które wymagają wzmożonej pracy samorządów.

Bielsko-Biała

Rozlicz PIT w Bielsku-Białej i wygraj jedną z nagród

30 kwietnia mija termin składania rocznych zeznań podatkowych za 2017 r. Wypełniając je warto pomyśleć o rozliczeniu się w jednym z bielskich Urzędów Skarbowych podając bielski adres zamieszkania. W ten sposób nie tylko wskazujemy stolicę Podbeskidzia jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków, ale dajemy sobie szansę na wygraną m.in. Fiata 500.

Shiloh

Zostań ambasadorem firmy Shiloh

Shiloh Industries jest wiodącym dostawcą wyrobów i procesów w  zakresie formowania metali, jak i odlewania magnezu i aluminium, działającym w branży motoryzacyjnej. Od lat powodzeniem wprowadza nowe opatentowane technologie, zapewniające ciągłe doskonalenie naszych procesów. Firma posiada 26 fabryk na świecie, w Ameryce Północnej, Azji i Europie. W Bielsku-Białej zlokalizowane są dwa zakłady produkcyjne. 

Urząd Miejski w Bielsku-Białej walczy o pracowników dla lokalnych przedsiębiorstw

Nie jest tajemnicą, że na terenie Bielska-Białej brakuje rąk do pracy. Takie sygnały docierają do Urzędu Miejskiego ze strony wszystkich przedsiębiorstw już od kilku lat. Odpowiedzią na ten problem jest kampania „Kariera w górach”, która w tym roku po raz kolejny ma kusić inżynierów i absolwentów kierunków technicznych do podjęcia pracy w Bielsku-Białej.

CV

W CV lepiej nie oszukuj

Chociaż wydaje się oczywiste, że w CV nie należy oszukiwać, to jednak pokusa, by nieco ubarwić rzeczywistość, może okazać się zbyt silna. Lepiej jednak nie “podkręcać” swojego życiorysu – konsekwencje mogą być poważne.

Bielsko-BIała

Bielsko-Biała na drugim miejscu w Polsce!

Bielsko-Biała może pochwalić się kolejnym sukcesem. W rankingu samorządów sporządzonym przez dziennik „Rzeczpospolita” miasto zajęło drugie miejsce wśród miast na prawach powiatu!

Oksford partnerem Bielska-Białej?

Czy Bielsko-Biała zostanie miastem partnerskim brytyjskiego Oksfordu? Są na to szanse – Oksford szuka właśnie miasta partnerskiego, a tamtejszy Urząd Miejski przygotował ankietę, w której każdy może zaproponować swojego kandydata. Przesłanek za tym, by wybrać Bielsko-Białą nie brakuje!

Tour de Pologne

Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne!

Bielsko-Biała znalazło się wśród najpiękniejszych miast tegorocznego Tour de Pologne. Zostaliśmy nagrodzeni w kategorii “miasto premii”, pokonując Olkusz i Siemianowice Śląskie.

Ti Automotive

TI Automotive – lider w swojej branży

TI Automotive jest zbudowana na prawie 100-letnim doświadczeniu. Projektuje oraz produkuje systemy i układy przenoszące substancje płynne dla przemysłu motoryzacyjnego.

Praca Bielsko-Biała

Rekord Systemy Informatyczne

Firma Rekord ciągu 26 lat swojego istnienia na polskim rynku oprogramowania, stała się firmą o ogólnopolskim zasięgu, oferującą najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne dla jednostek administracji publicznej i przedsiębiorstw produkcyjnych.

Praca Bielsko-Biała

Programiści poszukiwani!

Rekord SI to firma z polskim kapitałem, która działa w branży IT od ponad 26 lat. Obsługuje klientów z całej Polski. Przedsiębiorstwo zatrudnia aktualnie ponad 120 osób. Zdecydowana większość z nich to absolwenci informatyki.

Bielsko-Biała

Malarska Bielska Jesień

Aż 194 prace autorstwa 64 artystów podziwiać będzie można podczas wystawy finałowej 43. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2017 pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Bielsko-Biała

Amerykański gigant w Bielsku-Białej

Cooper Standard jest wiodącym, globalnym producentem uszczelnień do karoserii samochodowych, systemów przepływu płynów oraz aktywnych i pasywnych układów nadzorowania drgań, z siedzibą główną w Novi, MI, USA.

Shiloh

Zostań ambasadorem firmy Shiloh

Shiloh Industries jest wiodącym dostawcą wyrobów i procesów w  zakresie formowania metali, jak i odlewania magnezu i aluminium, działającym w branży motoryzacyjnej. Od lat powodzeniem wprowadza nowe opatentowane technologie, zapewniające ciągłe doskonalenie naszych procesów. Firma posiada 26 fabryk na świecie, w Ameryce Północnej, Azji i Europie. W Bielsku-Białej zlokalizowane są dwa zakłady produkcyjne. 

Bielsko-Biała

Siódmy FotoArtFestival trwa!

Trwa siódma już edycja FotoArtFestivalu – wydarzenia, które przyciąga artystów i miłośników fotografii z Europy, a nawet całego świata! Tegoroczna edycja upamiętnia zmarłego w tym roku Andrzeja Baturo.

Shiloh

Shiloh – siła lekkości. Nowoczesne rozwiązania dla motoryzacji

SHILOH jest wiodącym dostawcą rozwiązań ukierunkowanych na obniżanie wagi samochodu. Każdego dnia cały zespół skupia się na skutecznym równoważeniu aspektów redukcji kosztów, masy i stopnia złożoności części z wymogami zwiększania wydajności, bezpieczeństwa i niskiego zużycia paliwa. 

Porada rekrutacyjna

Po co komu list motywacyjny?

Napisanie dobrego listu motywacyjnego jest sztuką i wielu kandydatom do pracy sprawia problemy. Niestety – jeżeli pracodawca życzy sobie przesłania takiego listu, to nie da się tego uniknąć.

Infonet

Inżynierowie Wsparcia i Serwisu oraz Architekci Systemów Informatycznych poszukiwani

Infonet Projekt SA od ponad 20 lat obsługuje klientów w całej Polsce, oferując optymalne rozwiązania informatyczne oparte na własnych projektach oraz na partnerstwie z największymi globalnymi markami technologicznymi. Firma tworzy również własne oprogramowanie. Kluczowym produktem działu deweloperskiego jest system ITManager, którego używa już ponad 1000 przedsiębiorstw i urzędów na terenie całego kraju.

Rekrutacja

Nie szukaj pracy – znajdź ją!

Poszukiwanie pracy potrafi być frustrujące. Zwłaszcza, jeśli ograniczamy się do rozsyłania CV w odpowiedzi na ogłoszenia. Skuteczne poszukiwanie pracy wymaga niestety nieco więcej zaangażowania. Oto kilka podpowiedzi, jak szukać pracy, by szybko ją znaleźć.

Infonet

Infonet Projekt SA – zespół doświadczonych architektów systemowych i programistów

Infonet Projekt SA od ponad 20 lat obsługuje klientów w całej Polsce, oferując optymalne rozwiązania informatyczne oparte na własnych projektach oraz na partnerstwie z największymi globalnymi markami technologicznymi. Firma tworzy również własne oprogramowanie. Kluczowym produktem działu deweloperskiego jest system ITManager, którego używa już ponad 1000 przedsiębiorstw i urzędów na terenie całego kraju.

Praca w branży automotive

BOSMAL: usługi dla motoryzacji, praca dla inżynierów

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL należy od ponad 40 lat do najbardziej prężnych placówek zaplecza naukowo-badawczego przemysłu motoryzacyjnego. Ściśle współpracuje z firmami z branży automotive w zakresie prac badawczo-rozwojowych, jak również przy projektowaniu, wdrożeniu do produkcji i modernizacji samochodów, ich zespołów napędowych oraz podzespołów i komponentów.

Porada rekrutacyjna

Czy rekruter może pytać o wszystko?

Rozmowa kwalifikacyjna to stresujące przeżycie. Odpowiadając na pytania rekrutera staramy się wypaść jak najlepiej, zastanawiając się, jakiej odpowiedzi się od nas oczekuje. Okazuje się jednak, że kandydata do pracy o pewne rzeczy pytać nie należy.

Zatrudniając się w firmie Szczęśniak możesz budować pojazdy strażackie, policyjne i wojskowe

Długoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, wysoko wyspecjalizowania kadra oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala firmie oferować pojazdy na najwyższym poziomie technicznym. To jeden z czołowych polskich producentów pojazdów specjalnego przeznaczenia dla straży pożarnej, policji, wojska i służb cywilnych.