Wybrałam Bielsko-Białą, aby rozwijać karierę i podziwiać krajobrazy

Jestem studentką 5-go roku metalurgii na AGH w Krakowie. Specjalnością jaką się interesuje jest przeróbka plastyczna metali. Praca w firmie umożliwia mi zweryfikowanie wiedzy nabytej w trakcie studiów i pozwala poszerzać swoje zainteresowania zawodowe. Przeprowadzka do Bielska była świetnym rozwiązaniem – szybkie i tanie skomunikowanie między miastami pozwala mi na połączenie obowiązków studenta z praktyką zawodową. Poza tym – miasto stanowi doskonałą bazę wypadową po Beskidzie Śląskim – to ogromna zaleta dla entuzjastów pieszych wycieczek!

ALICJA PLUTA
 Stażystka w Dziale Inżynierii – Narzędziowni
w firmie Shiloh Industries

Firmy z Bielska-Białej stawiają na młodych ludzi

W województwie małopolskim, z którego pochodzę, nie można narzekać na brak różnorodnych eventów, ale muszę przyznać, że i w Bielsku-Białej jest dużo ciekawych wydarzeń. W Krakowie, do którego miałem z moich rodzinnych Krzeszowic bardzo blisko, ukończyłem Akademię Górniczo-Hutniczą na wydziale Inżynierii Materiałowej. W Bielsku-Białej udało mi się znaleźć świetną pracę zaraz po studiach. W kwestii miejsc pracy, to faktycznie jest tu bardzo dużo zakładów produkcyjnych z wysoce zaawansowanymi technologiami, które stawiają na potencjał młodych ludzi. Bliskość gór i świetna baza wypadowa do dalszych wycieczek to dodatkowe czynniki, które sprawiają, że Bielsko-Biała jest atrakcyjnym miejscem do życia.

MICHAŁ MAZUR
Inżynier Procesu
w Nemak Poland

Liczba firm z branży automotive w Bielsku-Białej robi wrażenie

Pochodzę z województwa lubelskiego. Zamość to moje rodzinne miasto, skąd wyprowadziłem się, by rozpocząć studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, wybierając jako kierunek swoich studiów Technologię Paliw. Pozwoliło mi to na zdobycie wiedzy i doświadczenia w zakresie tematyki paliwowo-energetycznej, które mogę dziś wykorzystywać w swojej pracy. Ilość firm z branży automotive w Bielsku-Białej jest zdecydowanie większa niż w moim rodzinnym mieście, co powoduje, że można tu też liczyć na większe zarobki. Wielu spośród moich znajomych z okresu studiów również wybrało Bielsko-Białą na miejsce rozwoju swojej kariery, dzięki czemu jeszcze szybciej się tutaj zadomowiłem. Miasto odbieram jako przyjazne miejsce w świetnej lokalizacji.

GRZEGORZ ZAJĄC
Inżynier Aplikacji 
w TI Automotive

W Bielsku-Białej znalazłam różnorodne i ciekawe oferty pracy

Pochodzę z Jastrzębia Zdroju i jestem absolwentką Energetyki Cieplnej na Politechnice Śląskiej. Nie planowałam przeprowadzki do Bielska-Białej, ale skłoniły mnie do tego kwestie osobiste. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę! W tym mieście jest wszystko, co potrzebne do wygodnego, spokojnego życia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, od rozwiniętej sfery kulturalnej po turystykę górską.Idealna lokalizacja i infrastruktura sprawiają, że chce się tu mieszkać. Szczerze polecam wszystkim młodym inżynierom to miasto, tutejszy rynek pracy oferuje ciekawe i różnorodne oferty, które pozwalają w szybkim tempie rozwinąć skrzydła.

AGNIESZKA RACZKIEWICZ
Inżynier Systemów Ciepłowniczych 
w Kelvin SP.Z O.O. 

Po latach pracy w stolicy zdecydowałem się znów zamieszkać w Bielsku-Białej

Chociaż pochodzę z Bielska-Białej to studia na wydziale programowania systemowego i sieciowego na PJWSTK oraz początki mojej kariery zawodowej związane były z życiem w stolicy. Po ponad 10 latach zdecydowałem się wrócić na stałe do swojego rodzinnego Bielska. Największy wpływ miało na to kilka czynników, wśród których byli przyjaźni ludzie, spokojna atmosfera daleka od wielkomiejskiego „wyścigu szczurów” oraz oczywiście bliskość gór.Zdecydowanie polecam Bielsko-Białą jako miejsce rozwoju kariery zawodowej. Każdy inżynier znajdzie tu sporo firm i możliwości dla siebie, nie brakuje tu konferencji i okazji do spotkań. Dodatkowym plusem miasta jest coraz lepsza komunikacja drogowa i kolejowa z innymi częściami kraju.

BARTOSZ KOŚCIÓW
Senior developer
w Davinci Studio

Atutem miasta jest fakt,
że nie można się tu nudzić

Pochodzę z Rudnika nad Sanem w województwie podkarpackim, studiowałam na wydziale Geodezji i Kartografii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przeprowadziłam się tutaj, ponieważ znalazłam pracę odpowiednią do mojej profesji. Młodzi ludzie i absolwenci uczelni technicznych nie mogą narzekać tu na brak ofert. Co krok widać duże zakłady pracy i zagraniczne firmy. Coraz więcej wielkich firm sprowadza swoje oddziały właśnie do Bielska-Białej. Można się tu nie tylko spełniać zawodowo, ale również rozwijać swoje hobby. Dookoła góry i blisko jeziora. Jest tu chyba wszystko, czego potrzeba człowiekowi do życia. Podoba mi się również historia i architektura Bielska-Białej. Piękny rynek, ciekawe knajpki i restauracje zachęcają do ich odwiedzania nie tylko w piątkowe wieczory.

KAROLINA WOŁOSZYN
Młodszy specjalista ds. Geoinformatyki
w Cowi

Góry mam na wyciągnięcie
ręki – żyć, nie umierać

Pochodzę z Pszowa, obok Wodzisławia Śląskiego, studiowałem Informatykę na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Zdecydowałem się zamieszkać w Bielsku-Białej ze względu na jego wielkość. Odpowiada mi to, że jest to średniej wielkości miasto, gdzie wszędzie jest w miarę blisko, mogę sobie pozwolić na to, by do pracy chodzić pieszo. Góry mam na wyciągnięcie ręki – żyć, nie umierać.Polecam Bielsko-Białą jako miejsce rozwoju kariery zawodowej. Miasto stało się ciekawą alternatywą dla GOPu. Tutejsze firmy rozwijają się bardzo dynamicznie i walczą o pracowników. Jest sporo inicjatyw wspomagających rozwój: konferencje, meetupy, targi… każdy znajdzie coś dla siebie.

DAWID RYŁKO
Front-end developer
w Davinci Studio