Aktywny wypoczynek w Bielsku-Białej

Biuro, laboratorium, hala produkcyjna… Inżynierowie pracują w różnych warunkach i choć ze swojej pracy potrafią czerpać wiele przyjemności, po godzinach lubią zregenerować siły w plenerze. Oto 3 sprawdzone sposoby na aktywny wypoczynek w Bielsku-Białej.

1. Trasy biegowe w Cygańskim Lesie

Coraz więcej ludzi przyznaje, że nic nie pozwala im tak uporządkować myśli po ciężkim dniu, jak założenie butów do biegania i wyruszenie na trasę. Najwięcej biegaczy w Bielsku-Białej można spotkać na trasach biegowych w Cygańskim Lesie, gdzie prócz zieleni czekają na nich strefy do ćwiczeń rytmów biegowych i specjalnie przygotowane trasy, które dzięki drzewom niemal na całej długości są osłonięte od wiatru i słońca. Ścieżki dla biegaczy mają trzy długości i oznaczone są kolorami – zielona 1 km, pomarańczowa 3 km i szara 5 km.

2. Rolkostrada na lotnisku w Aleksandrowicach

Jazda na rolkach wśród tłumów turystów na bulwarach wiślanych pod Wawelem czy manewrowanie wśród przechodniów w Katowicach może być meczące. W Bielsku-Białej fani rolkarstwa korzystają ze specjalnego 800-metrowego toru przeznaczonego tylko dla osób jeżdżących na rolkach nieopodal lotniska w Aleksandrowicach. W chłodniejszych miesiącach, lub gdy nie dopisuje pogoda, mieszkańcy mają też do dyspozycji kryte rolkowisko z profesjonalną nawierzchnią w LUCE Arena. Można tutaj też dołączyć do drużyny hokeja na rolkach.

3. Street workout i parkour na błoniach

Miejscem szczególnie lubianym przez mieszkańców są Bielskie Błonia, na terenie których można relaksować się na wiele sposobów. Coś dla siebie znajdą tu osoby lubiące zieleń i spokój, jak i te szukające mocniejszych wrażeń. Jeżeli tradycyjna siłownia plenerowa już cię nudzi, spróbuj swoich sił w parkour!

Główną ideą parkour jest pokonywanie przeszkód stojących na drodze w jak najbezpieczniejszy, najprostszy i najszybszy sposób. Sport łączy szybkie przemieszczanie się po betonowych murkach z elementami akrobatyki i wygląda dość widowiskowo. Na Bielskich Błoniach znajduje się specjalny park wyposażony w różnorodne urządzenia do ćwiczeń z wykorzystaniem masy własnego ciała, z którego każdy może skorzystać, pracując nad formą i techniką. Chcesz poprawić swoje umiejętności? Dołącz do grupy bielskich pasjonatów parkour i umów się na wspólny trening.

3 sposoby na zregenerowanie sił po pracy to dla Ciebie za mało? Więcej pomysłów na aktywny wypoczynek w Bielsku-Białej znajdziesz w zakładce Sport.