Bieg-Fiata

Już tylko kilka dni dzieli nas od jubileuszowego Biegu Fiata, który organizowany jest w Bielsku-Białej po raz 25. W najbliższą niedzielę 28 maja 2017r. na starcie najpopularniejszej imprezy biegowej Podbeskidzia stawi się prawie 2000 biegaczy. Licząca 10 km długości trasa biegu wiedzie ulicami Bielska-Białej i kończy się przed zabytkowym budynkiem miejskiego ratusza, gdzie nastąpi dekoracja zwycięzców. 

Oprócz głównego wyścigu, tradycyjnie odbędzie się bieg młodzieżowy na dystansie 3 km oraz rywalizacja zawodników na wózkach. Ale to nie wszystko! W tym roku organizatorzy zaplanowali dodatkowe klasyfikacje, m.in. XIX Mistrzostwa Polski Lekarzy, bieg policjantów czy klasyfikację pracowników spółek FCA. Zapowiada się więc niezła gratka dla miłośników biegania, w tym dla pracujących w Bielsku-Białej inżynierów.

Co ciekawe, bieg rozpoczyna się przed bramą FCA, więc nawet jeżeli nie zdążyłeś dołączyć do zawodów przed końcem zapisów, możesz dopingować kolegów po fachu z linii startu lub pogratulować im na mecie.

Historia Biegu Fiata nierozerwalnie łączy się z historią Fiata na Podbeskidziu, na którym marka jest obecna od 1973 roku, kiedy to w Fabryce Samochodów Małolitrażowych (FSM) w Bielsku-Białej i Tychach rozpoczęła się produkcja Fiata 126p. W 1992 roku w wyniku podpisania umowy pomiędzy Skarbem Państwa RP, FSM SA i Fiatem Auto SpA powołana została włosko-polska spółka Fiat Auto Poland, a rok później spod jej bramy wystartował pierwszy Bieg Fiata. Przez wszystkie lata marka Fiat z zaangażowaniem wspierała bieg, występując nie tylko, jako sponsor tytularny, ale również poprzez czynne zaangażowanie pracowników FCA Poland (dawnej Fiat Auto Poland) w organizację wydarzenia, a także ich uczestnictwo w samym biegu.

Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie http://biegfiata.pl/

Chcesz zobaczyć kilka ciekawych ujęć zeszłorocznej imprezy z lotu ptaka?