Bielsko-Biała

Bielsko-Biała to nie tylko świetna baza wypadowa w Beskidy, ale także idealne miejsce do życia, pracy, a także studiowania. Stąd też pod koniec maja ruszyła kolejna miejska kampania promocyjna Bielska-Białej, tym razem adresowana do przyszłych studentów.

Od ubiegłego roku Urząd Miejski w Bielsku-Białej prowadzi wielotorowe działania mające na celu zapobieganiu problemowi niedoboru wykwalifikowanych pracowników w bielskich przedsiębiorstwach. Przykładem podejmowanych przez Miasto działań jest kampania „Kariera w górach”. Jej głównym zadaniem jest budowanie wizerunku Bielska-Białej, jako miejsca atrakcyjnego do życia dla młodych ludzi, a także przyciągnięcie do stolicy Podbeskidzia młodych inżynierów z wyższych uczelni technicznych z całej Polski.

Przykład inżynierów, którzy już przeprowadzili się na południe Polski, by rozwijać swoją karierę zawodową pokazuje, że jest to miejsce, którego atutem jest nie tylko malownicze położenie. To miasto oferujące możliwości aktywnego spęczania czasu, ale dające także realne możliwości na rozwój zawodowy i satysfakcjonujące zarobki.

Silny przemysł i zrównoważony rozwój miasta sprzyjają środowisku akademickiemu i naukowemu. Dlatego Urząd Miejski razem z Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej podjął współpracę w ramach kampanii promocyjnej „Studia w górach”. Akcja skierowana jest do uczniów szkół średnich i ich absolwentów, okolicznych miast, którzy stoją przed wyborem nie tylko kierunku swoich studiów ale także miasta, w którym będą zdobywać wyższe wykształcenie. Studia w Bielsku-Białej otwierają drogę nie tylko do atrakcyjnych staży i zdobywania wykształcenia, ale dają również szansę na znalezienie pracy jeszcze w trakcie trwania studiów. Perspektywy czekające tu na studentów możliwe są w dużej mierze dzięki współpracy ATH z największymi pracodawcami w regionie. To firmy oferującymi staże, praktyki zawodowe, czy możliwość realizowania prac dyplomowych we współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Bielsko-Biała to miejsce, gdzie absolwenci szkół średnich znajdą bogatą ofertę studiów, dzięki którym w przyszłości zdobędą pracę marzeń. Oferta edukacyjna obejmuje zarówno kierunki inżynierskie, jak i humanistyczne czy powiązane z naukami o zdrowiu. Przyszli studenci będą mogli również rozwijać swoje pasje w uczelnianych kołach naukowych skupiających pasjonatów inżynierii, nowych mediów i fotografii. Po zajęciach każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Aby dowiedzieć się więcej o zaletach studiowania w Bielsku-Białej odwiedź stronę Studia w górach.