wydarzenia

Choć czerwiec to jeszcze nie pełnia lata, to nie da się ukryć, że po długich miesiącach wyczekiwania w końcu wizja wakacji staje się bardzo realna! Sprawdź, jakich wydarzeń nie warto przegapić w Bielsku-Białej w czerwcu.

Święto Miasta z pokazem sztucznych ogni

Data: 2-4 czerwca

Warto zarezerwować sobie pierwszy czerwcowy weekend na wizytę i udział w wydarzeniach w Bielsku-Białej. W piątek 2 czerwca Wielka Gala Światowych Przebojów pod Ratuszem. Po koncercie będzie miał miejsce pokaz sztucznych ogni. W sobotę 3 czerwca występy na plenerowej scenie w Parku Słowackiego, a w niedzielę 4 czerwca o 17.30 na hali pod Dębowcem odbędzie się koncert zespołów Strachy na Lachy oraz Pectus.

Wszystkie wydarzenia odbywające się ramach obchodów święta miasta są darmowe. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

BB Froggers, Paranoica, Borderline, Demeted

Data: 23 czerwca, godz. 19.00 – 23.00

Jakie dźwięki najszybciej wprowadzają Cię w dobry nastrój? hard rock i metal, czy może stary dobry rock? Jeżeli do szczęścia nie potrzeba Ci więcej niż wpadające w ucho riffy, wpadnij do RudeBoy Club, by zobaczyć na scenie występ zespołów BB Froggers, Paranoica, Borderline i Demeted.

Wstęp darmowy, a o gwiazdach wieczoru więcej dowiesz się na tej stronie.

Industriada

Data: 10 czerwca, godz. 09.00-21.00

Industriada to coroczne święto odbywające się na terenie województwa śląskiego, które promuje regionalny Szlak Zabytków Techniki. W Bielsku-Białej udział w wydarzeniu bierze Stara Fabryka, gdzie na zwiedzających będą czekały liczne atrakcje. Zwiedzający mają szansę wzięcia udziału w niecodziennych wydarzeniach i warsztatach, jak np. warsztat fotografii industrialnej w formie spaceru.

Poznaj więcej szczegółów i zaplanuj idealny dzień w Bielsku-Białej.

3 Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich

Data: 26 czerwca

Kalendarz zawodów sportowych w Bielsku-Białej jest imponujący ale na uwagę w czerwcu zasługują, ze względu na poziom trudności oraz widoki podczas wydarzenia 3 Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Zawodnicy będą się zmagać w dwóch kategoriach: Maraton górski, dystans 43,5 km. To piękna widokowa trasa, przebiegająca przez 5 schronisk górskich. Półmaraton górski, dystans 25,2 km. Nowa trasa, przebiegająca przez 3 schroniska górskie.

Zapisy i informacje o zawodach.

Spotkania podróżników

Daty: 5, 12, 19, 26 czerwca, godz. 20.00

Zastanawiasz się czasem jak się żyje na drugim krańcu świata? Każdy czasem o tym myśli, a inni ciekawość popycha żeby zobaczyć to na własne oczy. W ramach spotkań podróżników w kawiarni Grawitacja, będzie można posłuchać niesamowitych opowieści.

  • Kuba – miłość od pierwszego wejrzenia. Dziewczyna z prowincji odkrywa świat – 5 czerwca, godz. 20.00.
  • Litwa, Łotwa i Estonia: tam gdzie Bałtyk mówi dobranoc (i dzień dobry).Andrzej i Michał z bloga Weź Jedź – 12 czerwca, godz. 20.00.
  • Kenia i Tanzania, prezentuje Ihor Karabin – 19 czerwca, godz. 20.00.
  • Syberia – relacja Kariny i Pawła – 26 czerwca, godz. 20.00.

Dzień Otwarty Lotniska w Aleksandrowicach

Data: 11 czerwca, godz. 12.00-20.00

Wzbij się w niebo i zobacz miasto w górach z lotu ptaka. Na najodważniejszych czeka możliwość tandemowych skoków spadochronowych, a prócz lotów widokowych szybowcem za wyciągarką i samolotem, będzie można unieść się wysoko nad ziemię balonem na uwięzi. W programie Dnia Otwartego nie zabraknie też zabaw i konkursów dla dzieci. Przy okazji tego wydarzenia będzie można zobaczyć wystawę samochodów FSM (Fabryka Samochodów Małolitrażowych) Bielsko-Biała.

Więcej informacji na stronie.