Biegi górskie

24 czerwca odbędą się Trzecie Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej w Biegach Górskich. Zawodnicy wystartują na dwóch nowych trasach – Bieg 5 Schronisk (43km) i Bieg 3 Schronisk (25km). Oba biegi zakończą się finiszem w Hali Widowiskowo-Sportowej. W tym roku organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla biegaczy.

To wyzwanie, z którym mogą zmierzyć się zarówno doświadczeni, jak i średnio zaawansowani biegacze. Walory widokowe sprawią, że również kibicowanie zawodnikom będzie nie lada atrakcją. Uczestnicy biegu mają do wyboru rywalizowanie na dystansie maratońskim i półmaratońskim.

Centrum zawodów będzie zlokalizowane w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem na ul. Karbowej 26. O godzinie 9.00 biegacze wystartują w maratonie górskim – Biegu 5 Schronisk. Trasa o długości 43 km ma 2090 m podbiegu i prowadzi przez dużą część Beskidu Śląskiego. Zawodnicy będą musieli zaliczyć schroniska PTTK na Dębowcu, Szyndzielni, Klimczoku, Błatniej i Chatę Wuja Toma.

O godzinie 10.00 wystartuje półmaraton górski – Bieg 3 Schronisk. Trasa ma 25,3 km oraz 1150 m podbiegu i poprowadzi biegaczy po szlakach turystycznych, łączących 3 górskie schroniska, na Szyndzielni, Klimczoku i Błatniej.

Klasyfikacja biegu prowadzona będzie w kategorii open kobiet i mężczyzn, a także w kategoriach wiekowych. Ważną uwagą jest fakt, że aby wystartować w zawodach należy być osobą pełnoletnią. Dla juniorów tego samego dnia zorganizowany zostanie Bieg Małego Mistrza, na który zaproszone są dzieci urodzone w roku 2005 i młodsze.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać o tym, że biegacze ruszający na okoliczne szlaki mogą liczyć na widoki, o które trudno w innych częściach kraju. Bielsko-Biała, ze względu na swoje położenie u podnóża Beskidów, jest idealnym miejsce na treningi oraz imprezy biegowe. W mieście i jego najbliższym otoczeniu istnieje wiele miejsc dostosowanych do treningów biegowych, a ilość osób, z którymi można dzielić tę pasję, organizując wspólne treningi i wypady, jest bardzo duża. W samym tylko Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej znajdują się aż trzy trasy biegowe o różnych długościach służące również do uprawiania nordic walking.

Spróbuj swoich sił w biegu, który będzie dla ciebie prawdziwym wyzwaniem.

Szczegóły związane z zawodami dostępne są na stronie ultrabeskid.pl.