Bielski odział amerykańskiego giganta Pitney Bowes zaczynał od 3 pracowników, dziś jest ich już 100. Plany rozwojowe przedsiębiorstwa z branży IT są znacznie ambitniejsze.

Pitney Bowes (NYSE: PBI) to globalna spółka działająca w sektorze technologii, oferująca innowacyjne produkty i rozwiązania umożliwiające handel w obszarach zarządzania informacjami o klientach, inteligencji lokalizacyjnej, angażowania klientów, spedycji i obsługi korespondencji oraz globalnego handlu elektronicznego. Z produktów, rozwiązań i usług Pitney Bowes korzysta przeszło 1,5 miliona klientów w około 100 krajach na całym świecie.

Oddział w Bielsku-Białej istnieje od 2008 roku i obecnie liczy 100 pracowników. Nasi inżynierowie są częścią międzynarodowych zespołów i specjalizują się w tworzeniu oprogramowania, zapewnieniu mu najwyższej jakości oraz jego wsparciu technicznym.  Warto odnotować, że odział w Bielsku-Białej to do dziś jedyny departament IT tej amerykańskiej korporacji w Europie Wschodniej.

Tu chce się pracować

Tym, co wyróżnia bielski oddział PB jest też przyjazna, wręcz rodzinna atmosfera pracy. Daleko jej do sztywnych „kodeksów zachowań”, znanych z innych korporacji. – Zależy nam na stworzeniu szczególnej więzi między pracownikami, a także między nimi a firmą, tak aby przychodzili do pracy z przyjemnością – mówi Sebastian Kamiński. – Oprócz stabilnych form zatrudnienia, dobrej płacy i dodatkowych pakietów, służą temu atrakcyjne formy rekreacji i integracji, które proponujemy naszym pracownikom poza godzinami pracy – przybliża przedstawiciel PB. Potwierdzeniem panującej w firmie atmosfery jest jej profil na facebooku, gdzie nie brakuje zdjęć z wypadów integracyjnych i ciekawych wydarzeń, którymi żyją pracownicy.

Kogo zatrudniamy?

Programistów (Java, .NET, PHP, JavaScript), Testerów oprogramowania, Specjalistów ds. wdrożeń, Specjalistów ds. wsparcia technicznego.

Jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami, co roku zapewniając praktyki oraz płatne staże w różnych działach/technologiach naszej firmy.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.pb.com.

Ogłoszenia rekrutacyjne firmy Pitney Bowes  oraz innych bielskich firm znajdziesz w zakładce Kariera.