Kąpieliska bielsko

Sposobów na walkę z upałami jest wiele. Jedni szukają schronienia przed słońcem w lesie, inni wręcz przeciwnie – z zamiłowaniem zażywają kąpieli słonecznych, a ochłodę znajdują w wodzie. Tych drugich zapraszamy na bielskie kąpieliska!

Historyczna Panorama

Na zlokalizowanej blisko centrum miasta Panoramie bielszczanie wypoczywali już 80 lat temu – kąpielisko powstało w 1936 roku! Przez te lata pływalnia gościła liczne zawody sportowe, a w latach 50 i 60 ubiegłego wieku również ekipy filmowe – kręcono tu zdjęcia do nowel „Trzy starty” oraz filmu „Jutro Meksyk” ze Zbigniewem Cybulskim w roli głównej. Oczywiście na przestrzeni lat Panorama przechodziła liczne modernizacje. Ostatni remont obiektu zrealizowano w latach 2006-2007. Na miłośników kąpieli czekają na Panoramie dwie niecki – sportowa o wymiarach 50×25 metrów i głębokości sięgającej 4,5 metra, oraz rekreacyjna o wymiarach 50×50 metrów i głębokości do 1,4 metra. Dodatkową atrakcją jest zjeżdżalnia o długości 42 metrów. Wypoczywać można na trawiastych plażach, do dyspozycji gości są również dwa boiska siatkarskie, stoły do tenisa stołowego, miejsce do gry w szachy, plac zabaw czy taras z punktem gastronomicznym.

Na basen czas… START

Oddana do użytku w 2011 roku po gruntownym remoncie pływalnia START w Cygańskim Lesie w ciepłe dni przyciąga tłumy mieszkańców Bielska-Białej. Ten nowoczesny obiekt gwarantuje udany wypoczynek dla wszystkich, bez względu na wiek. Podobnie jak na Panoramie znajdziemy tu dwie niecki – sportową i rekreacyjną. Dwie zjeżdżalnie i zespół masaży wodno-powietrznych z tak zwaną „rwącą rzeką” zwiększają atrakcyjność kąpieliska. Dla tych, którzy chcą odpocząć od wody przygotowano korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej i streetballa oraz ściankę wspinaczkową.

Lato w mieście

W te wakacje na obu pływalniach nie zabraknie również ciekawych wydarzeń. W Cygańskim Lesie odbędą się między innymi turnieje siatkówki plażowej i tenisa, rodzinny festyn rekreacyjny i impreza na półmetek wakacji. Obie pływalnie będą również gospodarzami warsztatów radioorientacji sportowej, a zakończenie sezonu odbędzie się na Panoramie.

Upał doskwiera? Nie zastanawiaj się dłużej – teraz już wiesz, gdzie szukać wytchnienia!