Pasja tworzy profesjonalizm – profesjonalizm zapewnia jakość. Firma SZCZĘŚNIAK przoduje w produkcji dedykowanych pojazdów specjalnego przeznaczenia. Długoletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej, wysoko wyspecjalizowania kadra oraz zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala firmie oferować pojazdy na najwyższym poziomie technicznym. To jeden z czołowych polskich producentów pojazdów specjalnego przeznaczenia dla straży pożarnej, policji, wojska i służb cywilnych.

Produkty, które sprawiają, że świat jest bezpieczniejszy

Firma SZCZĘŚNIAK przoduje w produkcji pojazdów specjalnego przeznaczenia dedykowanych dla służb więziennictwa, Lasów Państwowych, Straży Granicznej itp. Nowoczesny zakład firmy oddany do użytku w 2013 r. umożliwia wykonanie ok. 130 pojazdów rocznie dla odbiorców krajowych i zagranicznych.

Oferta produkowanych przez firmę samochodów pożarniczych obejmuje wszystkie typy pojazdów począwszy od lekkich samochodów ratowniczo gaśniczych po ciężkie specjalne samochody ratownictwa drogowego i technicznego. Uzupełnieniem tego są różnego rodzaju kontenery i przyczepy pożarnicze.

Zabudowy wykonywane są na podwoziach renomowanych światowych firm takich jak: Iveco, Scania, Volvo, Mercedes Benz czy MAN, zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.

Istotnym obszarem działalności firmy jest działalność badawczo – rozwojowa, której celem jest opracowanie, przetestowanie oraz wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w zakresie technologii i konstrukcji produkowanych pojazdów specjalnych. W firmie realizowane są badania naukowe i prowadzone projekty badawczo-rozwojowe finansowane ze środków publicznych lub własnych. Wynikiem tych projektów jest komercjalizacja i powstanie prototypów pojazdów.

Klienci dookoła globu

Od początku swego istnienia firma dostarczyła około 2000 pojazdów, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i likwidacji zagrożeń powstałych w wyniku kataklizmów czy katastrof drogowych. Od 2004 roku w portfolio firmy znalazły się także pojazdy dla międzynarodowych użytkowników – jednostek ratowniczych i wojskowych zlokalizowanych w 26 krajach.

Kariera i rozwój pracowników

Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 130 wysoko wykwalifikowanych pracowników, aktywnie uczestniczących w konstruowaniu, wykonywaniu i serwisowaniu pojazdów. Cykliczne, specjalistyczne szkolenia oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technicznych gwarantuje wysoką jakość oferowanych pojazdów. Firma Szczęśniak podnosi starania, aby pracownicy dobrze czuli się ze sobą w pracy, byli zgranym zespołem zorientowanym na wspólne cele, czerpiącym radość i satysfakcję z ich osiągania.

Osiągnięcia na wielką skalę

Imponujący zasięg firmy Szczęśniak potwierdzają liczne prestiżowe nagrody i wyróżnienia, otrzymane m.in. na takich wystawach jak:

-Międzynarodowa Wystawa Ratownictwa, Zabezpieczenia i Techniki Pożarowej EDURA,

-Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Szukasz pracy, która pomoże Ci rozwinąć skrzydła? Sprawdź oferty pracy i dowiedz się więcej o firmie SZCZĘŚNIAK.