Bielsko-Biała

Zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w Bielsku-Białej? Niskie bezrobocie, prężnie rozwijająca się lokalna gospodarka, a do tego atrakcyjna lokalizacja i bogata oferta kulturalna – to miasto ma naprawdę wiele zalet!

Bezrobocie? Nie u nas…

Według statystyk Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej na koniec maja 2017 roku stopa bezrobocia w mieście wyniosła zaledwie 2,7%, a w powiecie bielskim 4,6%. W skali całego kraju było to natomiast aż 7,4%. Jak widać trzeba się naprawdę mocno starać, żeby nie móc znaleźć w Bielsku-Białej pracy! Ogromny wpływ ma na to na pewno dynamicznie rozwijająca się lokalna gospodarka.

Miasto przyjazne biznesowi

Bielsko-Biała zajęło wysoką pozycję w rankingu “Forbesa” Miasta Przyjazne dla Biznesu 2017, przygotowanym wraz z Centralnym Ośrodkiem Informacji Gospodarczej. Wśród miast od 150 do 299 tysięcy mieszkańców uplasowaliśmy się na piątej pozycji, wyprzedzając między innymi znacznie większe Częstochowę, Białystok czy Kielce! W 2016 roku powstało w Bielsku-Białej 367 nowych firm. Przy liczbie ludności nieco ponad 170 tysięcy na tysiąc mieszkańców przypada 1,33 firmy. Wniosek jest prosty – w przypadku naszego miasta mówienie o dobrej sytuacji ekonomicznej to nie tylko czcze przechwałki.

Nuda Ci nie grozi!

Jednak nie samą pracą człowiek żyje, czasem trzeba też odpocząć. Wycieczka w góry albo słodkie lenistwo nad wodą? A może trochę więcej aktywności – rower, bieganie, lot szybowcem? Proszę bardzo, u nas masz to wszystko na wyciągnięcie ręki! Na pewno znajdziesz też doskonałe miejsce na spotkanie we dwoje czy wieczór ze znajomymi w jednej z licznych kawiarni i pubów. Bielsko-Biała to także miasto licznych festiwali, koncertów i wszelkiej maści wydarzeń kulturalnych – na pewno jest z czego wybierać!

Idealne miasto do życia? Przyjedź i przekonaj się sam!