Wydarzenia Bielsko-Biała

Wakacje w pełni! Na tych, którzy sierpień spędzą w mieście, czeka sporo atrakcji. Będzie coś dla miłośników motoryzacji, muzyki i sportu. 

6 Podbeskidzki Przegląd Muzyczny

Przed nami finał Przeglądu. Wcześniej jednak na bielskim Rynku wystąpią zespoły Crossroads oraz The Schlafrockers. Gwiazdą zaplanowanego na 25 sierpnia koncertu finałowego będzie pochodzący z Bielska-Białej zespół Riffertone.

  • 04 sierpnia – Crossroads
  • 11 sierpnia – The Schlafrockers
  • 25 sierpnia – Koncert finałowy

Letnia Scena Sfery

Data: 4 sierpnia- 28 sierpnia

To swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów na specjalnej scenie, która powstaje na przy Placu Bolka i Lolka przed Galerią II.

  • 04 sierpnia –  Rei Ceballo & Tripulacioncubana
  • 11 sierpnia – Mesajah
  • 18 sierpnia – Juliusz Kamil
  • 25 sierpnia –Raz Dwa Trzy

Moto Show Bielsko-Biała 

Data: 12-13 sierpnia

Miłośnicy motoryzacji obowiązkowo powinni pojawić się 12 i 13 sierpnia w Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Podczas imprezy zobaczymy samochody tuningowane i klasyczne, projekty car audio czy pokazy stuntu. Żądni wrażeń będą mogli skorzystać z drift taxi, toru gokartowego oraz wielu innych atrakcji. Nie zabraknie także tradycyjnych na tego typu imprezach wyborów miss!

12. Beskid Cup

Daty: 14-17 sierpnia

Beskid Cup, czyli Turniej Tenisa Ziemnego Artystów Polskich o Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, odbędzie się tradycyjnie w hotelu SPA Hotel Jawor w Jaworzu. W dniach 14-17 sierpnia o tytuł najlepszego tenisisty wśród artystów powalczą między innymi Marcin Daniec, Tomasz Bednarek, Stan Borys, Marek Bukowski, Krzysztof Hanke, Mezo, Tomasz Stockinger czy Karol Strasburger. Wydarzenie objął patronatem marszałek województwa śląskiego.

Pożegnanie lata 2017

Daty: 27 sierpnia

Lato pożegnamy w Bielsku-Białej 27 sierpnia koncertem na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem. Wystąpią Jula oraz Hey. Jula to młoda piosenkarka, która popularność zawdzięcza nagraniom zamieszczonym w internecie, autorka przebojów „Za każdym razem” i “Nie zatrzymasz mnie”. Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych, który w tym roku obchodzi dwudziestopięciolecie istnienia!