Dlaczego warto mieszkać w Bielsku-Białej

Dowodów na dobrą sytuację ekonomiczną w Bielsku-Białej jest wiele. Ale czy wiedzieliście, że właśnie w naszym mieście jest najwięcej milionerów na Śląsku?

Milionerów jest coraz więcej

Na całym Śląsku liczba osób, które zadeklarowały w swoich zeznaniach podatkowych dochody przekraczające milion złotych – czyli, krótko mówiąc, milionerów – w ostatnim roku wzrosła o 81 osób i wynosi obecnie 2057. Kim są śląscy milionerzy? To przede wszystkim osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i płacące podatek liniowy w wysokości 19%. Takich osób w całym województwie jest 1892. Kolejnych sześćdziesięciu milionerów zarabia pracując na etacie bądź na kontraktach menadżerskich. Dalej mamy osoby zarabiające na handlu papierami wartościowymi oraz innymi instrumentami finansowymi. W ten sposób minimum miliona złotych dorobiło się 59 śląskich milionerów. Znaczna większość śląskich milionerów to mężczyźni – kobiety stanowią zaledwie 20%. Jednocześnie kobiet z milionem na koncie przybyło i jest ich obecnie o 39 więcej, niż przed rokiem. Dużą rozbieżność można zauważyć, patrząc na wiek śląskich milionerów. Najmłodsi z nich to dwudziestokilkulatkowie – urodzeni w roku 1996 i później. Najstarsi urodzili się w roku 1934. Najwięcej ludzi dysponujących przynajmniej milionem złotych znajdziemy wśród przedstawicieli rocznika 1972.

Tu jest ich najwięcej!

Okazuje się, że największą liczbą milionerów na Śląsku poszczycić może się Bielsko-Biała i powiat bielski! W obu bielsko-bialskich urzędach skarbowych oraz urzędzie w Czechowicach-Dziedzicach dochód za 2015 rok przekraczający milion złotych zadeklarowało łącznie 252 podatników. Tym samym wyprzedziliśmy Katowice, w których minimum milion złotych dochodu zadeklarowało 231 osób. Na trzecim miejscu znalazła się Częstochowa z 229 milionerami.

Do listy zalet Bielska-Białej dodajemy tym samym kolejny punkt – jeżeli zamierzasz dołączyć do grona milionerów, tu masz na to największe szanse!