Electropoli

W zakładzie zlokalizowanym w Bielsku-Białej o powierzchni ponad 30.000 m2 znajduje się 9 nowoczesnych linii lakierniczych o wysokiej wydajności i wysokich parametrach powłoki. Dzięki tak szerokiemu zakresowi procesów Electropoli zapewnia pełen zakres powłok ochronnych i dekoracyjnych, w tym także kombinacje powłok (Duplex) oraz lakierowanie wielowarstwowe.

Historia firmy

Electropoli Poland Sp. z o.o. powstała w roku 1999 na terenie dawnej lakierni nadwozi do produkowanych w Bielskiej fabryce Fiata (dawniej FSM) samochodów Fiat 126p. To tutaj, w tej hali przez prawie 30 lat zjeżdżały z taśmy montażowej tak ukochane przez Polaków maluchy. Firma jest częścią francuskiej Grupy Electropoli i posiada kilka zakładów umiejscowionych w Europie (Francja, Czechy oraz Polska). W Polsce znajdują się dwa oddziały: w województwie śląskim (Bielsko-Biała) oraz w województwie lubuskim (Nowa Sól).

Profil działalności

Przedsiębiorstwo znane jest jako profesjonalny dostawca usług w zakresie malowania dekoracyjnego i antykorozyjnego. Jako europejski lider w branży powłok ochronnych działa głównie w sektorze motoryzacyjnym uszlachetniając to, co wyprodukowali inni. W firmie są malowane elementy dla takich klientów jak GM, Fiat, BMW, Daimler, Volvo oraz Scania, zapewniając pełny zakres powłok ochronnych i dekoracyjnych, w tym także kombinacje powłok (Duplex) oraz lakierowanie wielowarstwowe w zakresie:

  • malowanie kataforetyczne
  • malowanie proszkowe elektrostatyczne i tribo
  • malowanie farbami ciekłymi rozpuszczalnikowymi i wodorozcieńczalnymi
  • cynkowanie i powłoki stopowe kwaśne i alkaliczne (cynk, cynk-nikiel) w oparciu o technologię Zeltec (R)

Obecnie Grupa Electropoli zatrudnia ponad 1000 osób w Europie, z czego ok. 500 pracowników znalazło zatrudnienie w największym zakładzie zlokalizowanym w Bielsku-Białej.

Największe osiągnięcia

  • Najlepszy Praktykodawca roku 2016 w województwie śląskim w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz wielokrotny finalista tegoż konkursu.
  • Nagroda Motoidea 2017 – wyróżnienie w kategorii „Leader of the Future – Inwestycje” podkreślająca prężny rozwój przedsiębiorstwa.

Składanie aplikacji najlepiej dokonać drogą elektroniczną na adres mailowy praca@electropoli.pl

Szukasz dobrego miejsca pracy? Sprawdź zakładkę kariera, gdzie znajdziesz ogłoszenia Electropoli i nie tylko.