Bielsko-Biała

Koniec wakacji nie oznacza końca ciekawych wydarzeń w mieście! We wrześniu w Bielsku-Białej będzie się naprawdę sporo działo.

14  Międzynarodowy Piknik Lotniczy

Data: 2-3 września

W pierwszy weekend września spotykamy się na lotnisku w Aleksandrowicach. Podczas Pikniku zobaczyć można zapierające dech w piersiach pokazy lotniczych akrobacji w wykonaniu między innymi Zespołu Akrobacyjnego Biało-Czerwone Iskry, Artura Kielaka, Maćka Pospieszyńskiego czy Uwe Zimmermanna. Nie zabraknie też lotów widokowych nad miastem i odpowiedniej oprawy muzycznej.

17.Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych

Data: 15-17 września

Miłośnicy militariów od lat ściągają tłumnie do Bielska-Białej na operację Południe. Tradycyjnie zaczyna się ona paradą w centrum miasta, skąd uczestnicy ruszają na Błonia. Przez dwa dni będzie to miejsce pokazów możliwości militarnych pojazdów z różnych epok oraz wojskowych rekonstrukcji.

Bielsko-Biała Nocą

Data: 21 września

Nocne zawody w bieganiu na orientację odbędą się na terenie Bulwarów Straceńskich 21 września. Start o godzinie 19.00. To doskonała okazja, by połączyć pasję do biegania ze świetną zabawą, a przy okazji sprawdzić swój zmysł orientacji.

43. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy

Data: 24 września

24 września rowerzyści po raz kolejny zbiorą się tłumnie, by wziąć udział w Rajdzie. Pierwszy etap – z Bielska-Białej do Starej Wsi w gminie Wilamowice – będzie liczył 18 kilometrów. Po jego zakończeniu planowane są konkurencje sprawnościowe i regulaminowe. Następnie uczestnicy pojadą do Parku Rosta w Komorowicach, gdzie na godzinę 14.30 zaplanowano finał Rajdu i ciepły posiłek.

Siesta w drodze

Data: 28 września

Pochodząca z Wysp Zielonego Przylądka artystka zaprezentuje się bielskiej publiczności 28 września w Bielskim Centrum Kultury. Jej najnowszy album oparty jest na charakterystycznym rytmie funany Wysp Zielonego Przylądka i zapewnia muzyczną, roztańczoną podróż w tamte rejony – miłośnicy gorących, tanecznych rytmów nie mogą ominąć tego wydarzenia.