Bielsko-Biała wydarzenia

Jeżeli w Twoich żyłach płynie krew z domieszką benzyny, a na widok ciężkiego sprzętu wojskowego serce bije mocniej nie może Cię zabraknąć w dniach 16-17 września na Operacji Południe w Bielsku-Białej!

Militarno-kolekcjonerskie święto w Bielsku-Białej

Operacja Południe to prawdziwa gratka dla miłośników i kolekcjonerów pojazdów militarnych, starej techniki wojskowej i zapierających dech w piersiach pokazów. Odwiedzający będą mogli podziwiać pojazdy militarne z Polski i zagranicy, w tym gości z Czech, Słowacji, Austrii, Litwy, Ukrainy, Anglii, Belgii, Holandii i Niemiec.

 Parada dla każdego

Głównym punktem widowiskowym Zlotu dla wszystkich mieszkańców miasta oraz turystów jest parada pojazdów militarnych i wozów pancernych głównymi ulicami Bielska-Białej. W paradzie będzie uczestniczyć blisko 200 pojazdów z różnych epok.

Poczuj się jak na polu bitwy

Baza Zlotu mieścić się będzie na bielskich Błoniach, na terenie poligonu wojskowego, gdzie zostaną wzniesione konstrukcje wież wartowniczych, wykopane rowy okopowe, rozciągnięte zasieki, wybudowane bunkry oraz postawione namioty wojskowe, a wszystko po to, aby stworzyć dla uczestników oraz oglądających, klimat z epoki.
O dostarczenie odpowiednich emocji zadbają uczestnicy towarzyszących wydarzeniu pokazów odbywających się właśnie na Błoniach, w tym pokazy:
– sprzętu lekkiego i ciężkiego; samochodów wojskowych, czołgów, wozów pancernych
oraz widowisko pod tytułem TANKCRASH, czyli spotkanie czołgu z samochodem osobowym.

Program Zlotu:

  • 16 września

godz. 12.00 – parada obok zamku Sułkowskich

godz. 12.30-14.00 – prezentacja pojazdów na parkingu Castoramy

godz. 16.00-18.00 pokazy dynamiczne uczestników Operacji Południe 2017 na Błoniach

  • 17 września

godz. 11.00-18.00 pokazy dynamiczne uczestników Operacji Południe 2017 na Błoniach

Fani Militariów – widzimy się w weekend na bielskich Błoniach!