Praca w branży automotive

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL należy od ponad 40 lat do najbardziej prężnych placówek zaplecza naukowo-badawczego przemysłu motoryzacyjnego. Ściśle współpracuje z firmami z branży automotive w zakresie prac badawczo-rozwojowych, jak również przy projektowaniu, wdrożeniu do produkcji i modernizacji samochodów, ich zespołów napędowych oraz podzespołów i komponentów.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL jest firmą ściśle związaną z branżą automotive. Świadczy usługi badawcze, wykonuje testy i różnorodne próby techniczne komponentów samochodowych, zespołów napędowych oraz testy drogowe całych pojazdów. Zależnie od zamówień klientów, wykonuje też usługi konstrukcyjne i produkcję małoseryjną, a warsztat firmy i Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów diagnozują stan i serwisują auta klientów indywidualnych oraz flot firmowych.

To wszystko sprawia, że profil osób poszukiwanych do pracy w Dziale Badawczym wymaga wykształcenia inżynierskiego, zazwyczaj o specjalności związanej z budową i eksploatacją pojazdów samochodowych. Najczęściej firma Bosmal poszukuje mechaników, elektrotechników, automatyków, osób zorientowanych nie tylko w mechanice, ale także w tematyce sterowania układami napędowymi.

Działalność badawcza firmy obejmuje też obszar materiałoznawstwa, czyli badania metali, tworzyw sztucznych innych materiałów używanych w przemyśle motoryzacyjnym, co przekłada się na zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny.

Dział Techniczny z kolei zatrudnia konstruktorów CAD, obliczeniowców pracujących w programie Abaqus (FEM) oraz wykwalifikowanych pracowników produkcji.

Warto podkreślić, że różnorodność prowadzonych projektów dla klientów z całego świata oraz znakomite wyposażenie pracowni powodują, że praca w BOSMAL jest atrakcyjną formą kariery dla inżynierów, alternatywną wobec firm produkcyjnych.

Aktualne oferty pracy są regularnie publikowane na stronie internetowej www.bosmal.com.pl w zakładce Kariera. Można też tam znaleźć informacje dotyczące sposobu aplikowania na poczet przyszłych rekrutacji (baza danych).