Początek jesieni zapowiada się w Bielsku-Białej bardzo kolorowo! Zobaczcie, co Was czeka w październiku.

Artur Andrus z zespołem (1 października)

W pierwszy dzień października na scenie Bielskiego Centrum Kultury zagości Artur Andrus – znany chyba wszystkim satyryk, poeta, konferansjer, dziennikarz oraz wokalista.

Beskidzki Zlot Pojazdów Zabytkowych (1 października)

Zabytkowa motoryzacja po raz kolejny zawita do Bielska-Białej! Tym razem za sprawą Beskidzkiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych. Miłośnicy aut z duszą będą mogli je podziwiać już 1 października. W godzinach 13.00-16.00 zabytki pojawią się na bielskim Placu Ratuszowym.

Festiwal Kompozytorów Polskich (5-7 października)

XXII edycja festiwalu Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego rozpocznie się 5 października koncertem w kościele św. Andrzeja Boboli. 6 października Festiwal zagości na scenie BCK – w programie Orfeusz i Eurydyka, Trio Concerto oraz I Symfonia autorstwa patrona Festiwalu. Koncert finałowy zaplanowano na 7 października. W 140 rocznicę urodzin Feliksa Nowowiejskiego usłyszymy jego oratorium Quo Vadis.

FotoArtFestival im. Andrzeja Baturo (13-26 października)

Siódma edycja święta miłośników fotografii to między innymi kilkanaście wystaw, spotkania z artystami, pokazy multimedialne i warsztaty. Festiwal nosi imię Andrzeja Baturo – zmarłego w tym roku artysty fotografika i dyrektora FotoArtFestivalu w latach 2005-2015.

Spotkania podróżnicze w PTT

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie zaprasza w każdy wtorek o godzinie 18.00 na spotkania podróżnicze. W październiku wybierzemy się do Czarnobyla, Norwegii, Konstantynopola, Omanu i na Ukrainę.

Czarnobyl – 3 października

Powiew Arktyki w żaglach – wzdłuż brzegów północnej Norwegii -10 października

Autem do Konstantynopola – 17 października

Jaskinie Omanu – 24 października

Z Ukrainy góry i nie tylko… – 31 października