Bielsko-Biała

Trwa siódma już edycja FotoArtFestivalu – wydarzenia, które przyciąga artystów i miłośników fotografii z Europy, a nawet całego świata! Tegoroczna edycja upamiętnia zmarłego w tym roku Andrzeja Baturo.

Nie tylko wystawy

Oczywiście najważniejszym elementem festiwali sztuki są wystawy. Nie inaczej jest także na FotoArtFestivalu. Podczas tegorocznej edycji zobaczyć można aż piętnaście wystaw prac uznanych artystów fotografików z całego świata. Festiwal to jednak również wyjątkowa okazja, by spotkać się z samymi twórcami – w pierwszy weekend trwania odbył się maraton autorski, zaplanowano także spotkania autorskie. W tym roku w ramach festiwalu odbywa się też FotoOpen – zbiorowa wystawa, udział w której był otwarty dla wszystkich chętnych na podstawie zgłoszenia. Spośród jej uczestników organizatorzy mają wybrać autora, który zostanie zaproszony do indywidualnej wystawy w Galerii Fotografii B&B w Bielsku-Białej. FotoArtFestival to także warsztaty i DiasShow – przegląd prac konkursowych w formie multimedialnej prezentacji.

Pamięci Andrzeja Baturo

Od tego roku FotoArtFestival nosić będzie imię Andrzeja Baturo – zmarłego w czerwcu tego roku wybitnego artysty fotografika, który wniósł wiele do rozwoju środowiska fotograficznego w Bielsku-Białej. Założył tu Delegaturę Związku Polskich Artystów Fotografików, był organizatorem i komisarzem generalnym I Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Socjologicznej w Bielsku-Białej – największej w latach 80. i 90. wystawy fotograficznej w powojennej Polsce, założycielem Okręgu Górskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, wieloletnim kuratorem bielskiej Galerii Fotografii B&B i jednym z organizatorów FotoArtFestivalu.

FotoArtFestival potrwa do 29 października. Szczegółowy program znaleźć można na www.fotoartfestival.com