23 lutego 2018 r. w Akademii Techniczno-Humanistycznej odbył się zjazd Forum Uczelni Technicznych, zrzeszającego studentów z terenu całej Polski.

Głównym działaniem Forum Uczelni Technicznych jest m.in. rozwijanie współpracy i umacnianie więzi między studentami Uczelni Technicznych, z całego kraju oraz wspieranie ich działań, oraz rozwoju. To prężnie działająca organizacja zrzeszająca młodych ludzi studiujących na uczelniach technicznych, dla których rozwój to nie pusty frazes, ale motor napędzający wszystkie działania. Wśród tych działań warto wymienić efektywne zarządzanie finansami samorządów, pozyskiwanie środków spoza uczelni, organizowanie ogólnopolskich projektów, dbałość o rozwój studentów, a także działalność pobudzająca społeczności akademickie.

Podczas spotkania w Akademii Techniczno-Humanistycznej studenci dzielili się swoimi różnorodnymi doświadczeniami i szkolili, nie zabrakło także elementów integracyjnych. Ważnym programem spotkania było wystąpienie Zastępcy Prezydenta Miasta — Przemysława Kamińskiego, który podkreślał jak bardzo obecność studentów w Bielsku-Białej przekłada się na przemysł.
„W naszym mieście stopa bezrobocia jest jedną z najniższych w Polsce – w grudniu 2017 roku wynosiła 2,3%, a wysoka jakość życia uplasowała nas w czołówce rankingu najlepszych polskich miast „Europolis” – podkreślał Zastępca Prezydenta.

„Mam nadzieję, że śnieżne i mroźne Bielsko-Biała zostanie na długo w Waszej pamięci. Wszystkich studentów zapraszam na stronę www.karierawgorach.pl, gdzie możecie znaleźć aktualne oferty pracy w stolicy Podbeskidzia. Pamiętajcie, że Bielsko-Biała to idealne miejsce do życia dla inżynierów. Mierzcie wysoko i róbcie karierę w górach!” – dodał na koniec Przemysław Kamiński.