Bielsko-Biała

30 kwietnia mija termin składania rocznych zeznań podatkowych za 2017 r. Wypełniając je warto pomyśleć o rozliczeniu się w jednym z bielskich Urzędów Skarbowych podając bielski adres zamieszkania. W ten sposób nie tylko wskazujemy stolicę Podbeskidzia jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków, ale dajemy sobie szansę na wygraną m.in. Fiata 500.

Skąd pomysł?

 Aleksandra Podsiadlik, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju Gospodarczego bielskiego ratusza opowiadając o akcji, wyjaśnia, że mieszkańcy często nie rozróżniają adresu zamieszkania i zameldowania oraz nie wiedzą, jaki skutek niesie za sobą wpisanie adresu zamieszkania w deklaracji podatkowej. Kampania połączona z loterią ma wpłynąć na świadomość osób, które przyjeżdżają do Bielska-Białej do pracy, czy na studia z innych regionów. Istotnym jest budowanie przekonania, że rozliczenie się w Bielsku-Białej skutkuje pozostaniem części podatku PIT w mieście. Dzięki tak pozyskanym pieniądzom możliwa jest realizacja przedsięwzięć wspierających rozwój Bielska-Białej, w tym finansowaniu np. szkół, przedszkoli, remontów dróg, co z kolei w oczywisty sposób wpływa na komfort życia w mieście.

Co można wygrać?

 Główną nagrodą w loterii jest samochód osobowy FIAT 500 ufundowany przez Fiat Chrysler Automobiles. Do wygrania są również skutery, rowery, smartfony, roboty kuchenne, karnety na pływalnię AQUA oraz vouchery na przejazd „Koleją Linową Szyndzielnia”.

Kto może wziąć udział w loterii?

Do udziału w loterii uprawnieni są wszyscy bielscy podatnicy podatku PIT (zarówno osoby, które po raz pierwszy rozliczą podatek w Bielsku-Białej, jak i rozliczające się tu zawsze), którzy złożyli swoje zeznanie podatkowe PIT za 2017 r. w jednym z bielskich urzędów skarbowych i w deklaracji podatkowej wskazali adres zamieszkania w Bielsku-Białej.

Aby rozliczyć się w Bielsku-Białej, nie trzeba być tu zameldowanym, wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny bielski adres zamieszkania. To kluczowa informacja, która jednak wciąż umyka w zawiłościach przepisów podatkowych – dla celów podatkowych liczy się adres zamieszkania, zameldowanie nie ma znaczenia. Co ważne urzędy skarbowe same aktualizują miejsce zamieszkania, co oznacza, że nie ma konieczności składania oświadczeń aktualizacyjnych w poprzednim urzędzie.

Czas trwania konkursu

Do udziału w loterii można zgłaszać się od 15 marca do 6 maja 2018 r. poprzez stronę internetową loterii www.loteriabb.pl lub wrzucając formularz zgłoszeniowy do urny loteryjnej zlokalizowanej w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej w Biurze Obsługi Interesanta, pl. Ratuszowy 6, gdzie również dostępny jest regulamin loterii.

Losowanie nagród odbędzie się 1 czerwca 2018 r. na pl. Ratuszowym w Bielsku-Białej przed koncertem zespołu Golec uOrkiestra z okazji „Dni Bielska-Białej”.