Wiele stacji telewizyjnych w swoich porannych programach dokonuje tzw. przeglądu prasy. Redaktor  kanału TVN24 zwrócił uwagę na artykuł z bielskiego dodatku Gazety Wyborczej, w którym wychwalane jest nasze miasto. Co go zaskoczyło?

 

Przyjeżdżają tutaj ludzie ze wszystkich regionów polski

Redaktor programu „Wstajesz i wiesz”, Robert Kantereit w streszczeniu artykułu zwracał szczególną uwagę na wypowiedzi ludzi, którzy w Bielsku-Białej znaleźli równowagę między pracą i życiem osobistym. Osoby, których wypowiedzi przytaczał, zaskoczyło to, że poziom ich życia może być w Bielsku-Białej znacznie wyższy niż w dużych miastach, gdzie ceny mieszkań są nieporównywalnie większe, a i konkurencja sprawia, że trudno o satysfakcjonującą pracę. Miłym dodatkiem okazało się, że miasto jest dobrze skomunikowane z resztą kraju, a korki należą tu do rzadkości.

O Bielsku-Białej w TVN24 (cytat z Wyborczej)

Piękne i prawdziwe słowa o Bielsku-Białej. Zobaczcie sami – TVN24 przegląd prasy dziś (27 marca godz 7:50) 🙂

Publié par Bielski Almanach sur lundi 26 mars 2018

 

Co przemawia na korzyść Bielska-Białej?

Bielsko-Biała przyciąga ludzi z całego kraju tym, że łączy kameralność i spokój średniej wielkości miasta ze wszystkimi miejskimi atrakcjami, gwarantując równocześnie liczne możliwości spędzania wolnego czasu. Wartością nadrzędną, o której nie sposób nie wspomnieć są góry, które są tu na wyciągnięcie ręki i dają okazję do spędzenia aktywnie wolnego czasu na nartach, rowerze, albo pieszo. Atrakcją miasta przyciągającą wielu amatorów kolarstwa górskiego z całej Polski są ścieżki rowerowe Enduro Trails.

Kina, teatry, galerie handlowe niczym się nie różnią od tych spotykanych w większych od Bielska miastach. Różnica między nimi jest jednak taka, że tutaj w centrum wszędzie można dojść na piechotę, a korki nie paraliżują miasta, jak dzieje się to w Katowicach, Krakowie i większych aglomeracjach.

Praca dla każdego

Wspólną myślą, którą powtarzali wszyscy ludzie, którzy do Bielska-Białej wrócili po latach albo przeprowadzili się z innych regionów, był fakt tego, że dobrze płatną pracę znaleźli tu „od ręki”. Wszyscy zwracali uwagę na kameralność Bielska-Białej, tym, że z łatwością znaleźli tu pracę, a także na to, że odkąd zamieszkali w stolicy Podbeskidzia nie myślą o szukaniu innego miejsca do życia.

To marzenie może się spełnić

Pięknie położone Bielsko-Biała. O atrakcjach tego miasta dziś w Gazecie Wyborczej. Można pomarzyć – stwierdził na koniec Robert Kantereit. To marzenie może się spełnić, ponieważ bielskie firmy wciąż rekrutują nowych pracowników, a jak wiemy łatwość znalezienia tutaj pracy może zaważyć na podjęciu decyzji o przeprowadzce na Podbeskidzie.