Majówka pod Dębowcem

Maj to miesiąc, kiedy warto ruszyć się z domu, wiosna w pełni i oferta kulturalna również zachęca to tego, żeby wyjść do ludzi. Co wydarzy się w maju w Bielsku-Białej? Przedstawiamy najciekawsze informacje o wydarzeniach, obok których nie sposób przejść obojętnie. Koncerty, wystawy, rozmaitości, imprezy rozrywkowe, styl życia. Więcej szczegółów znajdziesz na stronie www.pelnakultura.pl

Majówka pod Dębowcem

data: 2 maj godzina 16:00

Dawid Kwiatkowski i Sylwia Grzeszczak znaleźli się wśród triumfatorów tegorocznego plebiscytu organizowanego przez Bielskie Centrum Kultury, w którym internauci głosowali na wykonawców, którzy powinni wystąpić w Bielsku-Białej. Na terenie obok hali pod Dębowcem będą występować właśnie ci ulubieńcy publiczności.

Wstęp na wydarzenie wolny.

Bitwa o Bielsko

data: 12 maja godzina 18:00

Jak dowiedzieć się, kto jest najlepszym freestyle’owym MC w Bielsku-Białej? 12 maja odbędzie się Bitwa o Bielsko. Podczas eliminacji spośród wszystkich uczestników zostanie wybranych 16 zawodników, którzy następnie będą ze sobą walczyć w systemie pucharowym. W skład jury wchodzi: CFG (przewodniczący jury), Wicher (3/4 UDGS) oraz Bober. Imprezę poprowadzą Sonar i Oli, a za deckami stanie DJ Wróbson.

26 Bieg Fiata

data: 27 maja

Historia Biegu Fiata nierozerwalnie łączy się z historią Fiata na Podbeskidziu, na którym marka jest obecna od 1973 roku, kiedy to w Fabryce Samochodów Małolitrażowych (FSM) w Bielsku-Białej i Tychach rozpoczęła się produkcja Fiata 126p. Oprócz głównego wyścigu, tradycyjnie odbędzie się bieg młodzieżowy na dystansie 3 km oraz rywalizacja zawodników na wózkach.

http://biegfiata.pl/

Repertuar teatru

Na kulturalnej mapie Bielska-Białej oczywiście nie może zabraknąć teatru dramatycznego, który mieści się w zabytkowym gmachu w centrum miasta. Teatr Polski ma w swoim repertuarze spektakle zarówno dla osób szukających refleksji, jak i rozrywki, która ma bawić  do łez. W kategorii komedia nie można przegapić dwóch spektakli wystawianych na deskach bielskiego teatru, mowa o “Kogut w rosole” i “Boeing, boeing”. Nie sposób nie wspomnieć o niecodziennej szansie na poznanie Wandy Rutkiewicz– nie tylko w trasie, w górach, lecz także w samochodzie wyścigowym czy na boisku siatkówki. Wszystko to za sprawą wystawy zdjęć połączona z monodramem Anity Jancia-Prokopowicz w reżyserii Marii Sadowskiej.

Aktualny repertuar można znaleźć na stronie internetowej teatru.

To tylko niektóre z pomysłów na to, jak spędzić czas w Bielsko-Biała. Regularnie organizowane wydarzenia kulturalne, koncerty i atrakcje sprawiają, że jest to bez wątpliwości najlepsze miejsce dla każdego, kto szuka pomysłu na spędzenie wakacji, weekendu czy po prostu chce rozerwać się po pracy!