Enduro Trails Bielsko-Biała

Nowo otwarta, najdłuższa trasa rowerowa w kompleksie Enduro Trails ma ponad 6 kilometrów. Sami rowerzyści podkreślają, że jest urozmaicona i ma wiele niespodzianek, które sprawiają, że jazda po niej sprawia wiele satysfakcji.

Sześć kilometrów zabawy

Kompleks Enduro Trails składa się z naturalnych tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Nowo otwarta trasa – RockN’Rolla – zaczyna się przy górnej stacji kolei gondolowej na Szyndzielni i prowadzi na Przełęcz Sipa (Kozia). Dalej wiedzie krótkim podjazdem do schroniska na Koziej Górze (stąd można wybrać jedną z pięciu innych tras i zjechać dalej, aż na Błonia lub do Cygańskiego Lasu). Trasa ta, w górnej części posiada spore i czasem dosyć strome bandy, a w środkowej i dolnej sporo miejsc pozwalających rowerzystom żądnym przygód oderwać się od ziemi. W skali trudności oznaczono ją kolorem niebieskim, dedykowanym dla średnio-zaawansowanych kolarzy górskich.

Na trasie są także trzy punkty widokowe, pierwszy pozwala zobaczyć Kotlinę Żywiecką, drugi Bielsko, zaś z trzeciego widać zbocza Magurki a czasami na horyzoncie Tatry.

Połączenie Twistera i RockN’Rolla

Od momentu, kiedy oddano go do użytku kompleks cieszy się stale rosnącym powodzeniem wśród mieszkańców miasta i turystów z kraju oraz zagranicy. Od czterech tras, które były dostępne na początku, kompleks rozrósł się do 12 ścieżek o łącznej długości ponad 30 kilometrów!

Połączenie RockN’Rolla i Twistera (jednej z najpopularniejszych tras kompleksu) to spore wyzwanie, bo łącznie przekracza 11 kilometrów jazdy po zakręconych ścieżkach.

Kolei linowa Szyndzielnia

W związku z rozwojem całego kompleksu Enduro Trails i otwarciem nowej trasy wprowadzono również udogodnienia i poszerzono ofertę dla rowerzystów korzystających z  kolei linowej na Szyndzielnię. W cenniku pojawiły się dodatkowe bilety wieloprzejazdowe dla rowerzystów: 6-krotny wjazd z rowerem kosztuje 80 zł, a 12-krotny 120 zł. Oba typy biletów są ważne trzy dni. Co więcej od marca już każdy (a nie jak wcześniej co drugi) wagonik posiada specjalny hak do transportu rowerów.