Przed nami kolejne Dni Bielska-Białej. W programie nie zabraknie atrakcji – między innymi losowania nowego samochodu, parady ulicami miasta i koncertów gwiazd polskiej estrady.

Fiat za PIT

Dni Bielska-Białej wystartują w piątek, 1 czerwca. Właśnie tego dnia na placu Ratuszowym odbędzie się losowanie nagród w loterii Rozlicz PIT w Bielsku-Białej. Loteria ta skierowana była do osób, które rozliczyły swój PIT w za ubiegły rok w naszym mieście, wskazując bielski adres zamieszkania. Jej celem było uświadomienie mieszkańcom Bielska-Białej, że część rozliczanego przez nich podatku dochodowego przeznaczana jest na rozwój miasta. Wśród nagród znalazły się skutery, rowery, smartfony, roboty kuchenne, karnety na pływalnię AQUA oraz vouchery na przejazd „Koleją Linową Szyndzielnia”, a nagrodą główną jest samochód Fiat 500.

Orkiestry dęte i znani artyści

Po losowaniu nagród na Placu Ratuszowym zagra Bielska Orkiestra Dęta, a następnie na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, pochodząca z Milówki Golec uOrkiestra. Zespół świętuje w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz fajerwerków. To jednak nie koniec świętowania! W sobotę, 2 czerwca, już o 10.30 na Rynku ruszy konkurs estradowy. Po południu warto będzie ponownie odwiedzić plac Ratuszowy, gdzie wystąpią orkiestry dęte. Kolejnym punktem Dni Bielska-Białej będzie parada ulicami miasta. Jej uczestnicy przejdą ulicami 11 Listopada, Barlickiego, przez plac Chrobrego i Wzgórze na Rynek. Parada zbędzie wieńczona kolejnym występem orkiestr. Wieczór z kolei należeć będzie do gwiazd polskiej muzyki – Agnieszki Chylińskiej i Bednarka. To tych artystów wskazali bielszczanie w plebiscycie organizowanym przez BCK. Koncertowe szaleństwo zacznie się o 17.30 a miejscem tradycyjnie będzie hala pod Dębowcem. Wszystkie wydarzenia w ramach Dni Bielska-Białej będą oczywiście bezpłatne.