Auto Design

Firma Auto Design działa w jednej z najbardziej dynamicznie rozwijającej się branży przemysłu. Specjalnością firmy są prace w sektorze motoryzacyjnym, w szczególności w zakresie projektowania, rozwoju i konstrukcji pojazdów.

Główną specjalnością firmy Auto Design jest projektowanie komponentów samochodowych z zakresu  wyposażenia wnętrza i wyposażenia zewnętrznego samochodu oraz współpraca w zakresie wykonywania projektów w szeroko rozumianej branży mechanicznej przy wykorzystaniu oprogramowania CAD. Profil firmy obejmuje także konstruowanie wyrobów użytkowych, zwłaszcza elementów z metalu i tworzyw sztucznych.

Firma Auto Design została założona w maju 2008 roku przez Ireneusza Skornóga, Ryszarda Olszewskiego i Norberta Kwiatkowskiego jako spółka cywilna. W 2015 roku została przekształcona w spółkę komandytową, zarządzaną przez trzech założycieli firmy. Wzajemna współpraca doprowadziła do znacznego rozwoju firmy w ostatnich latach co zaowocowało zdolnością kompleksowego wykonywania złożonych projektów.

Kluczowi klienci

W swojej działalności firma Auto Design bierze udział w opracowaniu wielu projektów z zakresu wyposażenia zewnętrznego jak i wewnętrznego aut. Projekty wykonywane są dla renomowanych światowych firm takich jak BMW, Mercedes, Volvo, Land Rover, General Motors, Skoda, Seat, DAF i wielu innych.

Unijne dotacje przyczyniają się do rozwoju

Dodatkowo, od 2017 roku w firmie prowadzony jest projekt badawczo-rozwojowy. Obecnie firma realizuje projekt pn. „Elektromechaniczny trakcyjny zespół napędowy do samochodów elektrycznych i hybrydowych o bezstopniowej regulacji przełożenia do samochodów o DMC <3,5 t”. Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o firmie Auto Design odwiedź stronę firmy www.autodesign.pl .