Bieg na Klimczok

W czerwcu szykuje się nie lada gratka dla miłośników biegów górskich o Otwarte Mistrzostwa Bielska-Białej. Organizatorzy przygotowali nowość – Bieg na Klimczok. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych amatorów biegania po górach.

Na trzech dystansach

Impreza odbędzie się 23 czerwca, a bazą będzie hala widowiskowo-sportowa pod Dębowcem. Uczestnicy wystartują na trzech dystansach. Jako pierwsi na trasę wyruszą uczestnicy najdłuższego biegu – maratonu o długości 42 kilometrów. Suma przewyższeń to aż 2240 metrów! Trudy na pewno wynagrodzą zawodnikom widoki, jakie czekają na nich po drodze. Na ich brak na pewno nie będą też narzekać uczestnicy drugiego biegu, pod nazwą Bieg 3 schronisk. To półmaraton na dystansie 25,3 kilometrów z sumą przewyższeń wynoszącą 1150 metrów. Trasa obu biegów, poprowadzona przez Szyndzielnię, Klimczok i Błatnią, na pewno będzie wymagająca. Nowością jest krótki Bieg na Klimczok. Ta trasa ma długość 7,3 kilometra, a suma przewyższeń to około 780 metrów. Zgodnie z nazwą poprowadzi na szczyt Klimczoka, gdzie przebiega historyczna granica Śląska i Małopolski. To doskonała propozycja dla mniej zaprawionych biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił, ale nie czują się na siłach, by wystartować na dłuższym dystansie. Również najmłodsi biegacze będą mogli powalczyć o tytuł mistrzowski w Biegu Małego Mistrza. Dzieci startować będą na dystansach od 100 do 600 metrów, na mecie na wszystkich czekać będą pamiątkowe puchary i słodki poczęstunek.

 

Nie zabraknie atrakcji

Organizatorzy nie zdradzają na razie wielu szczegółów na temat dodatkowych atrakcji podczas wydarzenia. Zapewniają jednak, że ich nie zabraknie. Dla wszystkich uczestników przewidziano bogate pakiety startowe oraz medale na mecie biegów. Rejestracja na zawody już trwa – nie warto zwlekać z zapisami, liczba miejsc jest bowiem ograniczona.