Już w najbliższy piątek, 15 czerwca, w bielskim Parku Słowackiego odbędzie się Beskidzki Festiwal Dobrej Energii. To już ósma edycja tego wydarzenia, podczas której nie zabraknie atrakcji dla małych i dużych.

Z myślą o najmłodszych

Festiwal podzielony będzie na dwa bloki. Pierwszy startuje o 9 rano i będzie miał charakter edukacyjny, a jego odbiorcami mają być przedszkolaki i uczniowie. W czasie tego bloku poznamy między innymi wyniki konkursu “Szanuj energię, chroń klimat”. Organizatorzy przygotowali również interaktywny quiz, sesje zdjęciowe oraz inspirujące warsztaty. Wśród atrakcji dodatkowych spodziewać się można pokazów iluzji w wykonaniu Adriana Mitoraja, mega baniek mydlanych, tanecznego szaleństwa czy emocji na dmuchanej ściance wspinaczkowej.

Gra miejska i atrakcyjne nagrody

Drugi blok – przeznaczony dla mieszkańców – zacznie się o godzinie 16. W jego ramach przeprowadzona zostanie między innymi rodzinna gra miejska “Zapanuj nad energią”. Zobaczyć będzie można elektryczne pojazdy przyszłości, poznać sposoby bezdymnego spalania węgla i drewna oraz dowiedzieć się, jak powstają ekologiczne domy. Nie zabraknie również części muzycznej, podczas której wystąpi między innymi finalista programu “X-Factor” Sebastian Chmiel. O emocje zadba również znany z “Mam Talent” akrobata Łukasz Świrk, znany także jako Człowiek-flaga. Nie lada gratką będzie turniej “Rodzinne eko-potyczki”. Organizatorzy zadbali o atrakcyjne nagrody – zwycięska rodzina będzie miałą okazję spędzić cały tydzień w ekologicznych apartamentach nad morzem!

Widzimy się w piątek!

Festiwal to nie tylko doskonała okazja na spędzenie czasu z rodziną w wyjątkowy sposób, ale też możliwość poszerzenia swojej wiedzy w zakresie ekologii, oszczędzania energii i tego, w jaki sposób o bycie “eko” dba się w naszym mieście. Dlatego zachęcamy każdego, by pojawić się w piątek w Parku Słowackiego!