FashionPhilospohy Fashion Week powraca do Polski. To zdaniem wielu najważniejszy polski tydzień mody, którego ostatnia edycja w naszym kraju odbyła się wiosną 2016 roku. Teraz FashionPhilosophy powraca. Pierwsza impreza tego wydarzenia odbędzie się właśnie w Bielsku-Białej!

Uwaga mediów

FashionPhilosophy Fashion Week odbywał się cyklicznie, dwa razy do roku, w Łodzi. Tydzień ten przyciągał czołowe postaci świata mody – nie tylko polskiej, ale także światowej. Oprócz pokazów mody „Designer Avenue” oraz pokazów mody awangardowej „OFF Out of Schedule”, wydarzenie tworzyły również wydarzenia towarzyszące – cykl seminariów „Let Them Know” dla branży modowej i wystawa młodych fotografów mody „Young Fashion Photographers Now” czy showroom. Festiwal przyciągał również światowe media – w grudniu 2015 w programie „Made In Poland” wyemitowanym przez CNN, Fashion Week Poland zaprezentowano jako flagowe osiągnięcie Polski. Niestety ostatnia edycja imprezy odbyła się wiosną 2016, a następnie FashionPhilosophy przeniesiono do Berlina.

Pre-party w Bielsku-Białej!

Teraz tydzień mody powraca do Polski. Miejscem pierwszego wydarzenia w ramach nowej odsłony FashionPhilosophy będzie Bielsko-Biała. Już 29 czerwca w naszym mieście odbędzie się PRE-PARTY. Co ciekawe impreza ma charakter otwarty, a miejscem będzie… ulica. Wybieg zlokalizowany będzie między secesyjnymi kamienicami ulicy Ratuszowej, w samym sercu miasta. Swoje projekty w Bielsku-Białej zaprezentują między innymi Maciej Zień, Jarosław Ewert, Aline Celi, Kaya By Karo / Karolina Ratyńska, Marion Roscher, Barbara Piekut, Marta Kuszyńska i Kamy Made in Krakow. Organizatorzy zachęcają, by każdy przyszedł na pokaz i zakochał się w modzie. My z kolei nie wątpimy, że świat mody zakocha się w Bielsku-Białej i tego typu wydarzenia na stałe zagoszczą w miejskim kalendarzu kulturalnym.