Już po raz czwarty w Bielsku-Białej powstanie ogromna makieta kolejowa. Wszystko za sprawą wydarzenia “Kolej w miniaturze”, które co roku przyciąga do Bielska-Białej miłośników kolei i modelarstwa z całej Europy i jest nie lada gratką dla całych rodzin.

Z całego świata

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-8 lipca na terenie hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem i organizowane jest w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Kolej w miniaturze”. Główną atrakcją będzie pokaz makiety modułowej w skali TT, czyli 1:120. Będzie to bardzo duża makieta międzynarodowa, na której ruch odbywać się będzie zgodnie z rozkładem jazdy! Obok miłośników miniaturowych kolei z Polski na wydarzeniu gościć będą uczestnicy z Niemiec, Czech, Słowacji i Węgier. Dla zapaleńców kolei i modelarstwa przygotowano również wystawę modeli kartonowych. To wydarzenie będzie nie lada gratką nie tylko dla dorosłych miłośników makiet kolejowych, modelarstwa i pociągów jako takich, ale też dla całych rodzin. Wydarzenie będzie też miało aspekt edukacyjny.

 

Bezpieczny przejazd

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z informacjami kampanii społecznej “Bezpieczny przejazd”. To organizowana już od wielu lat kampania społeczna mająca na celu uświadomienie użytkownikom dróg oraz uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, jak wielkie znaczenie ma zachowanie ostrożności podczas pokonywania przejazdów kolejowych. W sobotę przed halą zaprezentuje się także Mobilne Centrum Monitoringu Straży Ochrony Kolei. Kolej w miniaturze odwiedzić będzie można 6 lipca w godzinach 15:00-18:30, 7 lipca w godzinach 10:00-13:00 oraz 14:30-18:30 i 8 lipca między 10:00 a 13:00. Wstęp na wydarzenie jest oczywiście bezpłatny.