Letnia scena

W te wakacje w Bielsku-Białej szykuje się wiele muzycznych wydarzeń. W sobotę 7 lipca zostanie zainaugurowana tegoroczna edycja letnich koncertów plenerowych, które Bielskie Centrum Kultury zorganizuje w każdy wakacyjny weekend na bielskim Rynku.

W lipcu i sierpniu warto wpaść na Rynek

Cykl “Lato z kulturą” zainauguruje Bielska Estrada. Zespół w swoich występach wykorzystuje tańce ludowe z różnych stron świata, przetworzone stylistycznie na potrzeby koncertów estradowych. Energetyczny show Bielskiej Estrady zobaczyć będzie można już 7 lipca. Dzień później na muzyczną podróż dookoła świata zaprosi bielszczan Orkiestra im. Telemanna wraz z solistami. W kolejne weekendy na scenie na Rynku zobaczymy między innymi wirtuoza akordeonu i zwycięzcę programu “Mam talent” Marcina Wyrostka, istniejącą od 1998 roku popularną Grupa Furmana czy artystę związanego z Piwnicą Pod Baranami Aloszę Awdiejewa. W lipcu na scenie zaprezentują się także grupa Legend of Kazimierz i Mariusz Kalaga, a 29 lipca Rynek należeć będzie do zespołów występujących w ramach 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej. W sierpniu na scenie zobaczymy Bielską Orkiestrę Kameralną, Tunia – muzyczne show dla dzieci, Elenę Rutkowską z zespołem, formację wojskową Bielskiej Orkiestry Dętej, po raz kolejny Orkiestrę im. Telemanna z solistami i zespół Mechanicy Shanty.

Program koncertów na Rynku w ramach imprezy „Lato z Kulturą”:
7 lipca, godz. 18.00 – Bielska Estrada
8 lipca, godz. 18.00 – Orkiestra im. Telemanna wraz z solistami
14 lipca, godz. 18.00 – Marcin Wyrostek
15 lipca, godz. 18.00 – Legend of Kazimierz
21 lipca, godz. 18.00 – Grupa Furmana
22 lipca, godz. 18.00 – Mariusz Kalaga
28 lipca, godz. 18.00 – Alosza Awdiejew
29 lipca, godz. 17.00 – 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej

4 sierpnia, godz. 18.00 – Bielska Orkiestra Kameralna
5 sierpnia, godz. 17.00 – Tunia – muzyczne show dla dzieci
11 sierpnia, godz. 18.00 – Elena Rutkowska z zespołem
12 sierpnia, godz. 18.00 – Bielska Orkietra Dęta formacja wojskowa
19 sierpnia, godz. 17.00 – Pożegnanie lata: Sound’n’Grace, IRA – koncert na terenie obok hali pod Dębowcem
25 sierpnia, godz. 18.00 – Orkiestra im. Telemanna – muzyczne podróże dookoła świata
26 sierpnia, godz. 17.00 – Mechanicy Shanty

Muzyczne Pożegnanie Lata

Tradycyjnie w sierpniu pożegnamy lato na terenie hali widowiskowo-sportowej pod Dębowcem. Tym razem o muzyczne emocje zadbają prawdziwe gwiazdy. Sound’n’Grace to chór o korzeniach wywodzących się z muzyki gospel, łączący elementy funk, soul, jazz, groove oraz r’n’b. Na swoim koncie mają występy z czołowymi polskimi wykonawcami, brali udział w licznych programach telewizyjnych i festiwalach. Zespołu IRA chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – istnieje na polskiej scenie muzycznej od 1987 roku, wydał kilkanaście płyt i może pochwalić się licznymi nagrodami oraz wyróżnieniami. Oba te zespoły zawitają do Bielska-Białej już 19 sierpnia! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest oczywiście bezpłatny.