Letnia Scena Sfery to swoisty wakacyjny prezent dla mieszkańców i turystów odwiedzających Podbeskidzie, którzy mogą wysłuchać różnorodnych koncertów popularnych i uznanych polskich artystów na specjalnej scenie, która powstaje na przy Placu Bolka i Lolka przed Galerią II.

Gwiazdy w Bielsku-Białej

  1. Mitch & Mitch – easy listening, 13 lipca o godz. 19.30.
  2. VaVaMuffin – reggae, 20 lipca o godz. 19.30.
  3. Balkanscream – folk, elektronika, hip-hop, 27 lipca o godz. 19.30.
  4. Rey Ceballo – salsa, latina, 3 sierpnia o godz. 19.30.
  5. Czesław Śpiewa – muzyka alternatywna, 10 sierpnia o godz. 19.30.
  6. Pokahontaz – hip-hop, 17 sierpnia o godz. 19.30.
  7. The Djangos – reggae, 24 sierpnia o godz. 19.30.
  8. Lech Janerka – rock, muzyka alternatywna, 31 sierpnia o godz. 19.30

Podczas letnich koncertów odbywających się w każdy wakacyjny piątek na placu Bolka i Lolka można posłuchać artystów prezentujących bardzo różne gatunki muzyczne. Właśnie ta różnorodność jest charakterystyczna dla Letniej Sceny Sfery. Sprawia, że każdy znajdzie coś, co trafi w jego muzyczne gusta. Nie zawiodą się zarówno fani popu, rocka czy hip-hopu, jak i wielbiciele brzmień latino lub muzyki folk.

Koncerty w każdy piątek

To już 9 edycja wakacyjnych koncertów, które z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W każdy piątek lipca i sierpnia o godzinie 19.30 na placu Bolka i Lolka wystąpi wyjątkowy artysta. Letnia Scena Sfery pełna muzycznych różnorodności. Na jej koncertach każdy miłośnik dobrej muzyki znajdzie coś dla siebie. Muzyczne propozycje na wakacyjne piątkowe wieczory są bardzo różnorodne. Na mieszkańców i turystów odwiedzających Bielsko-Białą czekać będą gwiazdy polskiej estrady, a finałowy koncert uświetni legendarny Lech Janerka.

Impreza ma charakter otwarty i w całości darmowy.