kariera w górach

Idziesz na rozmowę o pracę do firmy, która jest ci raczej obca? Koniecznie musisz się do takiej rozmowy przygotować! Oto lista rzeczy, które powinieneś wiedzieć o swoim potencjalnym pracodawcy.

Poznaj drugą stronę

To proste – musisz udowodnić osobie prowadzącej rozmowę, że nie znajdujesz się na niej przez przypadek. Nie ma nic gorszego, niż rozmowa z kandydatem, który rozsyła CV na prawo i lewo i nawet nie kojarzy, czym zajmuje się dana firma. To strata czasu dla rekrutera i jednocześnie najprostszy sposób, by nie dostać pracy. Jakie informacje na temat firmy powinniśmy znaleźć?

Czym się zajmuje

To oczywiste – powinniśmy wiedzieć, w jakiej branży działa dana firma, jakie są jej produkty i usługi i czym wyróżnia się na tle konkurencji. Taka wiedza to absolutne minimum, a znalezienie odpowiednich informacji powinno nam zająć raptem kilka minut.

Misja, wizja i wartości

Robi się nieco bardziej skomplikowanie. A jednak znajomość misji i wizji danego przedsiębiorstwa oraz wartości, jakimi się kieruje w swoich działaniach, zadziała bez wątpienia na twoją korzyść. Nawet jeżeli rekruter nie zapyta wprost, co sądzisz o wizji firmy, możesz do niej nawiązać w swojej wypowiedzi. Na pewno zdobędziesz tym dodatkowe punkty. Poznanie wartości firmy pomoże również tobie. Znając je będziesz w stanie określić, na ile jesteś w stanie utożsamić się z daną firmą i dopasować do panującej w niej kultury pracy.

Konkurencja

Dowiedz się, jacy są najwięksi konkurenci firmy i poznaj ich ofertę. Porównując produkty lub usługi firmy, w której starasz się o pracę z konkurencją zachowaj ostrożność.

Tu znajdziesz informacje

Oczywiście doskonałym źródłem wiedzy jest internet. Wykorzystaj stronę internetową pracodawcy i jego kanały w mediach społecznościowych. Jeżeli korzystasz z portali z ofertami pracy, najważniejsze informacje o pracodawcy znajdziesz w jego profilu.