Wydarzenia Bielsko-Biała

Wakacyjna aura gorąco zachęca nas do wyjścia z domu i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Zachęcają do tego również wydarzenia, które już niebawem w Bielsku-Białej. Pięć koncertów w ramach Letniej Sceny Sfery, liczne występy muzyczne na Starym Rynku, Zakończenie Lata na terenie obok Hali Pod Dębowcem, a do tego liczne atrakcje sportowe! Wszystko to w Bielsku-Białej w sierpniu!

Sport: Aktywnie i jako widz

Bielskie kluby fitness zapraszają na treningi na świeżym powietrzu, również te prowadzone przez instruktorów na basenie Panorama. Szkoła Tańca Cubana zaprasza na pokazy dancehallowe, Decathlon na szkolenia MTB, a Our Gym na darmowe, cotygodniowe, grupowe zajęcia fitness na Placu Mickiewicza (5 sierpnia o 11:00).

Po raz kolejny przez centrum Bielska-Białej przejedzie czołówka światowego kolarstwa rywalizująca w ramach słynnego Tour de Pologne. Wyścig z metą V etapu w stolicy Beskidu Śląskiego będzie można śledzić od godziny 15. Ponadto, jeszcze tego samego dnia – 8. Sierpnia, chwilę po sportowych emocjach związanych z kolarstwem, Galeria BWA serdecznie zaprasza wszystkich bielszczan na letnią edycję przeglądu filmowego Future Shorts, poświęconego w całości produkcjom krótkometrażowym – wstęp wolny!

Już dwa dni po tych wydarzeniach kolejna porcja rozrywki. Tym razem będą to atrakcje muzyczne, dostarczy nam ich Letnia Scena Sfery, w ramach której w drugim tygodniu sierpnia wystąpi Czesław Mozil w repertuarze solowego projektu Czesław Śpiewa.

13 sierpnia w pobliskim Jaworzu będziemy mogli na żywo podziwiać gwiazdy polskiego kabaretu, artystów muzycznych oraz aktorów, w ramach corocznego turnieju tenisa ziemnego Beskid Cup, którego stawką będzie Puchar Prezydenta Jacka Krywulta. W ubiegłym roku dość niespodziewanie triumfował Łukasz Pietsch z Kabaretu Hrabi, a jego wyższość uznać musiał inny satyryk – Marcin Daniec, uznany i wielokrotny zwycięzca turniejów tenisowych z udziałem polskich celebrytów.

Moc muzycznych atrakcji

Trzeci sierpniowy piątek w Bielsku-Białej upłynie pod znakiem hip-hopowych vibe’ów, dzięki duetowi Pokahontaz z Katowic, oczywiście w ramach Letniej Sceny Sfery – serdecznie zapraszamy!

Ci którzy nie są fanami rapu, ale wciąż pragną sporej dawki muzyki na żywo muszą poczekać do 19. sierpnia, na Zakończenie Lata z zespołami Sound’n’Grace oraz IRA – wybranymi przez internautów, w odpowiedzi na zapytanie Bielskiego Centrum Kultury. To wydarzenie będzie miało miejsce na terenach w pobliżu Hali pod Dębowcem.

Muzyczny Sierpień w Bielsku zamknie Lech Janerka, występując od godziny 19:30 na placu Bolka i Lolka, oczywiście w ramach Letniej Sceny Sfery.

Ostatni miesiąc wakacji zapowiada się gorąco, nie tylko pod względem aury, ale również jeżeli chodzi o rozrywkę, warto będzie w sierpniu pojawić się w Bielsku-Białej!