Interwałowy, górski etap podczas 75. Tour de Pologne z pewnością dostarczy wielu emocji fanom zgromadzonym wzdłuż trasy wyścigu. Po raz drugi w historii kolarze przejadą przez samo centrum Bielska-Białej.

Bielsko-Biała doceniona!

Czesław Lang – szef Lang Team i organizator słynnego wyścigu – w Bielsku-Białej zwrócił uwagę, że organizacja wyścigu etapowego jest bardzo trudna. – To wielkie wyzwanie dla miasta. Bielsko-Biała wygrywając rok temu klasyfikację na najlepsze miasto premii lotnej pokazało, jak duży jest tu potencjał. Marzyłem, by wrócić z etapem do Bielska-Białej, dlatego złożyliśmy miastu propozycję organizacji mety – wyjaśnił. Dodał, że będzie to piękny, górski etap. I wymagający.

Dwa górskie etapy w Beskidzie Śląskim

Kolarski peleton przyjedzie do Bielska-Białej w środę 8 sierpnia 2018. Bezpośrednio przed piątym etapem, kolarze zawitają do pobliskiego Szczyrku. W malowniczej, górskiej okolicy powalczą oni o cztery premie dla najlepszych ‘górali’. Wyścig o tytuł najszybszego zawodnika czwartego etapu rozstrzygnie się po ciężkim wyjeździe pod Orle Gniazdo.

Piąty etap – peleton rozpocznie w okolicach Kopalni Soli Wieliczka i skieruje się na zachód. Po drodze na kolarzy czekają Górskie Premie Tauron: Hucisko, Rychwałd oraz Przełęcz Przegibek. Na trasie znajduje się także Premia Niepodległa LOTOS w Łękawicy.

Finisz pod Szyndzielnią

Gdy kolarze miną już Zamek Sułkowskich, wyścig na tym etapie wkroczy w decydującą fazę. Najatrakcyjniejsza, najszybsza część wyścigu rozegra się niemal na całej długości ul. Armii Krajowej, gdzie będzie znajdowała się meta piątego etapu oraz ‘100-lecie PCK’ Lotna Premia LOTTO w Bielsku-Białej. Przed finiszem kolarze pokonają jeszcze trzy widowiskowe rundy o długości 7,2 km każda.