Poza Rekordem, grającym w piłkę na hali pod Dębowcem, będzie można również poćwiczyć z Bielską Dychą, pospacerować z PTTK, potańczyć z Cubaną oraz bardzo często rywalizować na rowerze w kilku poważnych turniejach.

Liga Mistrzów w naszym mieście

Wrześniowa oferta rozrywkowa de facto zaczyna się już w sierpniu. Już na przełomie sierpnia i września na Hali Widowiskowej pod Dębowcem przy ulicy Karbowej 26 będzie miał miejsce turniej związany z futsalową ligą mistrzów. Będzie to rywalizacja naszego bielskiego Rekordu, czyli aktualnego halowego Mistrza Polski, który dzięki zdobytemu na krajowym podwórku tytułowi, ma zaszczyt reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej, z drużynami z Bułgarii, Walii i Luxemburga. A jak się już okazało, w Lidze Mistrzów drużyna z tego ostatniego państwa może być bardzo groźnym rywalem dla polskich drużyn. Oto dokładne godziny rozpoczęcia poszczególnych meczów:

 • 30.08 – godz.16:30 – Varna City – Racing Futsal Luxemburg

godz. 19:00 Rekord Bielsko-Biała – Cardiff University FC

 • 31.08 – godz.16:30 – Cardiff University FC – Varna City

godz. 19:00 Rekord Bielsko-Biała – Racing Futsal Luxemburg

 • 2.09 – godz.15:30 – Racing Futsal Luxemburg – Cardiff University FC                                                      godz. 18:00 – Varna City – Rekord Bielsko-Biała

Bilety dostępne w serwisie kupbilet.pl

 

Trochę sportu, trochę hip-hopu

Gemini co tydzień trenuje z Bielską Dychą, może zatem i Ty spróbujesz? Jest to ciekawa opcja treningowa, tym bardziej że przygotowana przez specjalistów z dziedziny biegania.

Imperium Sportu wraz z BeFit Bielsko-Biała organizują wspólnie otwarte i bezpłatne treningi przygotowujące do Bielskiej Dychy. Będą to zarówno treningi typowo biegowe, jak i przygotowanie siłowe ukierunkowane pod trening biegacza.

Kolejna rozrywkowa opcja na sportowo to Enduro Trails – czyli zawody rowerowe, na orientację, czyli na trasie-niespodziance, której nie można dać się zaskoczyć.
Tego samego dnia, okazję żeby troszeczkę się poruszać stworzy Szkoła Tańca Cubana, która w ramach dni otwartych oferuje zajęcia przygotowane dla wszystkich chętnych, aby mogli zapoznać się z pełną ofertą szkoły. To bardzo dobra okazja, by spotkać się, potańczyć i poznać instruktorów. Po rozrywkach związanych ze sportem i tańcem, gratka dla fanów rapu – duet Jano i Hinol, czyli Polska Wersja z Warszawy.

 • 5.09 – Gemini trenuje z Bielską Dychą
 • 8.09 – Zawody rowerowe Enduro Trails
 • 8.09 – Cubana Open Day 2018
 • 8.09 – Polska Wersja w Rude Boy

Opowieści podróżników i podróże z PTTK

Pomiędzy sportowo-muzyczne wydarzenia wplatamy ciekawą serię spotkań z podróżnikami, którą oferuje Klub Miasto. Pierwsza propozycja przypada na 10, a druga na 17 września, jest to inny format niż wcześniej proponowana aktywna rekreacja, ale niewątpliwie również bardzo ciekawy.

Kolejną atrakcję funduje nam Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Zapraszają oni mieszkańców i gości na bezpłatne spacery po mieście z cyklu Przewodnik czeka.

Wyprawy na trasy spacerowe po Bielsku-Białej realizowane są w ramach projektu Krajoznawcze wędrówki – wszystkie startują o godzinie 9 i trwają po trzy godziny.
Oczywiście poza tymi wydarzeniami czeka nas kontynuacja sportowych atrakcji, bowiem pomiędzy wspomnianymi eventami w Klubie Miasto, będzie chwilka na powrót do Gemini Park i kolejny trening BeFit z Bielską Dychą.

 • 10.09 – Klub ludzi z pasją, Marek Kuratnik – Tajlandia
 • 12.09 – Gemini trenuje z Bielską Dychą
 • 15.09 – Przewodnik czeka (Plac Wojska Polskiego) – Cmentarze – zapomniane dziedzictwo sztuki sakralnej
 • 17.09 – Klub ludzi z pasją, Michał Adamus – 8 miesięcy po Ameryce Południowej w rytmie Latino

 

Powrót na rower

Czwarty tydzień września to powrót na rowerowe siodełko i okazja do wzięcia udziału w górskiej odmianie jazdy na rowerze, czyli Puchar BIMBRU. Będzie również coś dla całej rodziny i miejski teren do rywalizacji podczas 45. Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Można zatem śmiało stwierdzić, że czeka nas aktywny wrzesień – dobrej zabawy bez żadnych kontuzji!
Na ostatnie dni września proponujemy kabaret TON w Centrum Sztuki Kontrast przy ulicy 1 Maja 12, a następnie kolejną wyprawę na miasto wraz z przewodnikiem PTTK.

Następnie Bielska Strefa Modelarska, która zaprasza na III Międzynarodowy Festiwal Modelarski – Poland Model Show Bielsko-Biała 2018, który potrwa trzy dni i będzie okazją do obejrzenia zminiaturyzowanych pojazdów i samolotów na corocznym przeglądzie modeli.

 • 22.09 – Puchar BIMBRU
 • 23.09 – 45. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy
 • 28.09 – Kabaret TON – w te trendy – runda trzecia
 • 28.09 – III Międzynarodowy Przegląd Modelarski – Poland Model Show 2018 (dzień I)
 • 29.09 – III Międzynarodowy Przegląd Modelarski – Poland Model Show 2018 (dzień II)
 • 29.09 – Przewodnik czeka (Plac Chrobrego) – Mozaika wyznaniowa Bielska-Białej
 • 30.09 – III Międzynarodowy Przegląd Modelarski – Poland Model Show 2018 (dzień III)