Wiadomość ta z pewnością sprawi radość fanom sportu, bo jak pamiętamy mecz z młodzieżową reprezentacją Anglii cieszył się dużą popularnością i ustanowił nowy rekord frekwencji stadionu na poziomie 13 750.

W zastępstwie

Tym razem mecze rozgrywane w 2019 roku w Bielsku-Białej będą częścią mundialowego turnieju drużyn do lat 20. Początkowo to Lubin miał gościć kilka spotkań turniejowych, jednak kandydatura tego miasta została odrzucona przez niewystarczającą, w opinii oficjeli piłkarskiej federacji piłkarskiej, bazę hotelową. Bielsko-Biała idealnie wpasowało się w wolne miejsce pośród innych miast partnerskich turnieju i dzięki temu od maja będziemy żyli mundialową atmosferą w stolicy Podbeskidzia. To świetne wieści, po tym, jak w 2017 roku nie udało się porozumieć wraz z UEFA. Mamy 15-nasto tysięczny stadion – to dobrze, że w końcu wykorzystamy go do dużych piłkarskich imprez – to właśnie na to czekali mieszkańcy Bielska Białej, zwłaszcza gdy okazało się, że poprzednia młodzieżowa impreza futbolowa ominęła nasze miasto kosztem Tychów.

Mistrzostwa świata potrwają od 23 maja do 15 czerwca. Turniej rozpocznie się w Łodzi – meczem naszej reprezentacji, będzie to związane z tradycją tego typu rozgrywek, gdzie mecz otwarcia gra gospodarz turnieju, wraz z wylosowanym dla niego rywalem. Samo losowanie odbędzie się w marcu i to wtedy będziemy wiedzieć z jakimi drużynami przyjdzie nam zagrać, ale też jakie drużyny zagrają w Bielsku-Białej. Drugi mecz fazy grupowej zagramy w Bydgoszczy, a trzeci – w Tychach.

 

Kto do nas przyjedzie?

W mistrzostwach udział wezmą 24 zespoły złożone z zawodników urodzonych po 1 stycznia 1999 roku. Na razie występu w turnieju pewne mogą być reprezentacje Polski (jako gospodarz), Nowej Zelandii, Norwegii, Francji, Portugalii, Tahiti, Ukrainy i Włoch. Stawkę uzupełnią jeszcze cztery reprezentacji z Afryki, cztery z Ameryki Południowej, również cztery Ameryki Północnej i Środkowej oraz cztery z Azji.

 

Gwiazdy

Oczywiście bardzo dużo zależy od losowania, ale przykładowo w 2017 na podobnym turnieju, tyszanie mogli podziwiać w akcji gwiazdy niemieckiej i włoskiej kadry.
Z pewnością najgłośniejszym nazwiskiem wśród zawodników, którzy mogą przyjechać do Bielska jest Gianluigi Donnarumma. Choć nie do końca wiadomo czy Włosi będą go angażować do gier młodzieżowej kadry, skoro jest pewniakiem w bramce kadry seniorskiej. Ponadto Alexander Isak z Borussii Dortmund czy syn Patricka – Justin Kluivert. Do tego, że warto wyczekiwać na start sprzedaży biletów, z  pewnością nie trzeba nikogo przekonywać, ponieważ każdy fan piłki nożnej wie, co to mundial i że warto uczestniczyć w takim wydarzeniu, mimo iż młodzieżowy, to jednak u nas i z naszą kadrą, na czele, której bramkarz Liverpoolu – Kamil Grabara. Ceny biletów póki co nie zostały podane do publicznej wiadomości.