Bielsko-Biała na rowerze

Beskidzkie Towarzystwo Cyklistów przypomina, że wciąż trwają zapisy na 45. Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy pod patronatem Prezydenta Miasta Bielska-Białej. Fanów kolarstwa górskiego z kolei, zachęcamy do walki o puchar BIMBRU.

Tradycyjnie, dla każdego

Historia bielskiego rajdu liczy już 22 lata. To największe cykliczne wydarzenie, angażujące wszystkich chętnych uczestników z Bielska-Białej i okolic, a często również gości, którzy przyjeżdżają specjalnie na to wydarzenie. Tym bardziej warto skusić się na udział w bielskim rajdzie. Zapisy przez internet prowadzone są od 01.09.2018 do 20.09.2018. Warto wspomnieć w tym miejscu również o opłatach startowych:

W dniach od 17 do 22 września – 15 zł, płatne w biurze Beskidzkiego Towarzystwa Cyklistów w Bielsku-Białej przy ul. Krasińskiego 5a

W dniu rajdu (23 września) – 25 zł, na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej.

W ramach opłaty uczestnik otrzymuje: koszulkę, folder okolicznościowy, kupon na ciepły posiłek oraz ubezpieczenie. Uczestnicy rajdu mogą dodatkowo zakupić los loterii fantowej 45. BRRR – koszt 5 zł.

 

Miejska trasa

Rodzinny peleton wyruszy z Placu Ratuszowego i pokieruje się w stronę Pisarzowic, gdzie po przebyciu 21 kilometrów odbędzie się półmetek. Drugi etap prowadzi w stronę terenów Parku Rosta w Bielsku-Białej, gdzie po 12 kilometrach odbędzie się finał rajdu. Uczestnicy łącznie do pokonania będą mieli dystans 33 kilometrów.

Oto rozpiska godzinowa całego wydarzenia:

9.00 ROZPOCZĘCIE RAJDU – wywiady z gośćmi i uczestnikami

9.30 START RAJDU – Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej

9.30 – 11.30 I ETAP (ok. 21 km)

11.30– 13.00 PÓŁMETEK w Pisarzowicach

  • przeprowadzenie konkurencji sprawnościowych,
  • weryfikacja uczestników konkurencji regulaminowych

13.00 – 14.30 II ETAP ( ok.12 km)

14.30 – 16.00 FINAŁ 45 Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego na terenie Parku Rosta

  • ciepły posiłek
  • rozstrzygnięcie konkurencji regulaminowych
  • rozstrzygnięcie konkursu oraz loteria
  • rozdanie nagród
  • zakończenie rajdu

Bieżące informacje na Facebooku.

Po mieście, czy w górach?

Bielsko to nie tylko rajd rowerowy ale i liczne trasy enduro oraz zawody MTB takie jak choćby BIMBER organizowany dzień wcześniej, 22 września. Możesz wybrać czy zabierzesz swoją rodzinę w niedzielę, na miejski teren do jazdy na rowerze, czy zaszalejecie i w sobotę sprawdzicie się na trasie MTB. Jeżeli wybierzecie to drugie to warto zajrzeć na stronę, która jest bardzo rzetelnym poradnikiem dla wszystkich biorących udział w tej atrakcji. Ponadto organizator zachęca do tego, by zaparkować samochód przy Hali Pod Dębowcem, to 20 minut drogi rowerem, a na pewno będzie tam wolne miejsce. Natomiast parking poniżej Krzywej Chaty może nie pomieścić wszystkich uczestników (kto zaryzykuje ten może mieć blisko do samochodu, ale może też nie zdążyć odebrać pakietu na czas).

 

Relaks na dwóch kołach

Bielsko udowadnia tym samym, że stawia na rowery jako sposób na rekreację i dobrą alternatywę na spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi. Poza tym w weekendowe wieczory widać na mieście coraz więcej rowerzystów, zwłaszcza w miejscach gdzie istnieją już ścieżki rowerowe, w które Bielsko z pewnością wciąż jeszcze będzie inwestować. Zachęcamy więc do aktywnego wypoczynku!