Wiele gatunków, wielu artystów z różnych światów muzycznych. Dla Bielska-Białej to będzie bardzo obfity w atrakcje muzyczne miesiąc, dlatego warto dowiedzieć się jacy wykonawcy nas odwiedzą. 

Kaliber 44 po raz drugi

 

Jedną z ciekawszych propozycji jest z pewnością zespół Kaliber 44, w którego skład wchodzą bracia Marten, czyli Abradab i Joka oraz wspierający ich muzycznie DJ Feel-X. Zespół ten jest ciekawym zjawiskiem, ponieważ funkcjonował w końcówce lat dziewięćdziesiątych, wówczas jeszcze z Piotrem Łuszczem, znanym z późniejszej działalności w formacji Paktofonika, a w kilka lat po jego odejściu zakończył działalność. Bracia ponownie weszli do studia razem po blisko piętnastu latach od wydania trzeciego albumu grupy K44, aby przypomnieć fanom swoją twórczość. Najnowsza produkcja została wydana w 2016 roku pod tytułem “Ułamek tarcia” i łączy stary, psychodeliczny styl ‘dawnego’ Kalibra, z realiami współczesnego rapu z Katowic. Ich występ będzie drugim koncertem w Bielsku-Białej od czasu reaktywacji zespołu, poprzednio odwiedzili Klub Miasto w 2016 roku, w ramach trasy promującej najnowszy album.

 

Koncert Korteza wyprzedany

Wielu fanów zgromadzi się na pewno w klubie Klimat, przy okazji występu Łukasza Federkiewicza, który przyjedzie do Bielska-Białej po raz czwarty, aby zagrać dla publiczności z podbeskidzia. Koncert już od dawna jest wyprzedany, więc kogo ten artysta szczególnie interesuje, bilety już na pewno nabył. Wrażenie robi nie tylko sama jego twórczość, choć oczywiste jest, że to ona najbardziej, ale Kortez wiele serc zdobywa swoim podejściem do życia oraz naturalną skromnością. Bardzo zdolny i wszechstronnie wykształcony muzyk, zanim stał się sławny imał się prac fizycznych by utrzymać rodzinę, a jeszcze wcześniej prowadził zajęcia z rytmiki w przedszkolu.

 

Tydzień później Organek

Po koncercie Korteza, Klub Klimat zaprosi nas na występ równie świeżego artysty, robiącego ostatnimi czasy furorę, tym razem w wykonaniu Tomasza Organka, który stoi na czele zespołu Ørganek. Jego kilkuletnia praca z zespołem w studiu nagraniowym przyniosła do tej pory dwie pełne płyty, które okazały się finalnie platynową i złotą płytą. Został on również doceniony podczas festiwalu w Sopocie, gdzie był gościem zespołu Lady Pank, na ich jubileuszowym koncercie, w trakcie którego wspólnie oddali hołd Korze

 

Co jeszcze?

Poza wyżej wymienionymi, hitowymi artystami, zapraszamy na pozostałe muzyczne wydarzenia m.in. Andrzej Piaseczny akustycznie, urodzinowy koncert Krzesimira Dębskiego z celtyckim zespołem Carrantuohill, ponadto atrakcja dla młodego pokolenia hip-hopowych głów w postaci Kaliego oraz lokalnego duetu Uszer/Adecki, dzień wcześniej również w Klubie Miasto będzie możliwość zdobycia biletów.