Jazzowa jesień, wyjątkowy koncert, najlepsze filmy dokumentalne i nietypowy nocny bieg – w listopadzie nie będzie czasu na jesienną chandrę!

  1. Jazzowa Jesień im. Tomasza Stańko w Bielsku-Białej

Listopad od ponad piętnastu lat stoi w naszym mieście pod znakiem jazzu. Nie inaczej będzie i tym razem! Podczas szesnastej odsłony Jazzowej Jesieni usłyszeć będzie można między innymi duet John Surman i Vigleik Storaas, trio Marcina Wasilewskiego, trio Wolfganga Muthspiela, Billa Frisella czy Dave’a Douglasa z zespołem. Święto jazzu rozpocznie się we czwartek 15 listopada i potrwa do niedzieli, 18. Na zakończenie przygotowano koncerty jazz bandu Młynarski-Manecki oraz sextetu pod wodzą pianisty Eddiego Palmieri.

 

Varius Manx & Kasia Stankiewicz

Do Bielska-Białej zawita również znany od lat zespół Varius Manx. Kilka dni po wydaniu nowej płyty, zatytułowanej “ENT” wystąpią w Bielskim Centrum Kultury. Koncert ma łączyć wrażenia muzyczne z wizualizacjami wideo-rysunkowymi. W ten sposób zespół chce przenieść fanów do wyjątkowego, baśniowego świata. Okazja, by zobaczyć Varius Manx i Kasię Stankiewicz na żywo już 5 listopada!

 

Watch Docs, czyli prawa człowieka w filmie

Już po raz dziesiąty do Bielska-Białej zawitają najlepsze filmy dokumentalne poruszające tematykę praw człowieka. Wszystko za sprawą objazdowego Festiwalu Watch Docs Prawa Człowieka. Dokumenty w naszym mieście wyświetlane będą od 16 do 18 listopada. Oprócz prezentacji filmów nie zabraknie również paneli dyskusyjnych. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

 

Bielsko-Biała nocą

Nocne biegi na orientację na stałe wpisały się w sportowy kalendarz Bielska-Białej. Najbliższa okazja do wzięcia udziału w tym nietypowym wydarzeniu już 15 listopada. Zawodnicy wystartują o godzinie 18.30, a miejscem startu będzie Hala widowiskowo-sportowa pod Dębowcem