Koniec listopada przyniesie trzecią edycję konferencji Nauka Innowacje Biznes, organizowanej przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej. Kolejny raz swoją obecnością uświetni konferencję minister nauki i szkolnictwa wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Inspiracja dla środowisk biznesowych i naukowych

Celem konferencji jest inspirowanie lokalnych środowisk naukowych i biznesowych do myślenia w perspektywach rozwoju innowacyjności oraz zwiększania efektywności wdrażania nowych technologii. Ma być nie tylko miejscem, gdzie będzie można wysłuchać prelekcji osób z sukcesami w dziedzinie innowacyjności, ale też platformą do wymiany poglądów i doświadczeń między ludźmi biznesu i nauki.

 

Prelekcje i warsztaty

Uczestnicy konferencji będą mieli możliwość wysłuchania prelekcji oraz wzięcia udziału w warsztatach. Wśród prelegentów znalazł się między innymi wicepremier Jarosław Gowin, który przybliży słuchaczom założenia wspierania działań innowacyjnych. W wystąpieniu specjalnym, zatytułowanym “House of cards (TECH Transportable Emergency Cardboard House, architektura pomocowa z tektury)” dr inż. arch. Jerzy Łątka z Politechniki Wrocławskiej wyjaśni podstawową terminologię i chronologię zastosowania Building Information Modeling w procesach projektowo-wykonawczo-użytkowych w budownictwie. Poruszy zagadnienia związane z biznesem, technologią oraz organizacją podmiotów gospodarczych gotowych do wprowadzania BIM we własnych strukturach i wyjaśni czynniki, które pomagają w implementacji nowej metodyki. Uczestnicy warsztatów poznają tajniki programu usprawniającego pracę architektów Vectorworks i nauczą się modelowania 3D. Będzie także możliwość zbudowania własnego wypoczywnika, czyli tymczasowej, samodzielnie wykonanej formy do aktywnego wypoczynku. Jest to prosta forma wykonana z tektury falistej służąca do wypoczynku i relaksu. Może mieć formę siedziska, stolika, zestawu kilku mebli, a po wykorzystaniu łatwo poddać go recyklingowi.

 

Konferencja Nauka Innowacje Biznes odbędzie się 30 listopada w Akademii Techniczno-Humanistycznej. Szczegółowe informacje oraz formularz zapisów znajdują się na stronie naukainnowacjebiznes.pl.