Luty w naszym mieście będzie obfitował między innymi w energetyczne muzyczne wydarzenia, spotkania z ludźmi z pasją czy warsztaty poświęcone tematyce przedsiębiorczości. Nie zabraknie również okazji do obejrzenia kultowych już przedstawień teatralnych dobrze znanych bielskiej i nie tylko publiczności. Ponadto miłośnicy dobrego kina również znajdą coś dla siebie.
Z pewnością warto zarezerwować czas i skorzystać z bogatej oferty kulturalnej Bielska-Białej
🙂

Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia w nadchodzącym miesiącu:

1. GraMy doBBro!
GraMy doBBro! to wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Teatru Polskiego oraz lokalnych artystów. Akcja została zapoczątkowana przez jedną ze znanych piosenkarek, która po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas finału WOŚP zachęciła środowiska artystyczne do integracji. W koncercie weźmie udział ponad 30 wokalistów, muzyków i zespołów z różnych środowisk. W ten sposób bielscy artyści wyrażą sprzeciw wobec nienawiści oraz dadzą wyraz jedności i solidarności. Wszyscy wykonawcy wystąpią charytatywnie.

Termin: 11 lutego (poniedziałek), godz.18.00. Miejsce: Teatr Polski.

2. Dawid Podsiadło: Wielkomiejski Tour
Dwa koncerty cieszącego się ogromną popularnością wokalisty odbędą się 23 i 24 lutego o godz. 19.00 w BCK. Dawid Podsiadło pojawił się w drugiej edycji programu telewizyjnego X Factor w 2012 r., którą wygrał. Rok później wydał swój debiutancki album Comfort and Happiness, zyskując ogromną popularność i sprzedaż. W 2015 r. Dawid Podsiadło wydał swoją druga płytę Annoyance and Disappointment, która cieszyła się podobną popularnością. Trzeci album Małomiasteczkowy z 2018 r. ma już status platynowej płyty, poprzednie były diamentowe.

Terminy: 24 lutego (niedziela), godz. 19.00 oraz  23 lutego (sobota), godz. 19.00. Miejsce: Bielskie Centrum Kultury.

3. Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda
Klub Ludzi z Pasją zaprasza na kolejne spotkanie z wyjątkową osobą, 4 lutego gościem klubu będzie Zdzich Rabenda, zawodowy gawędziarz, przewodnik, miłośnik sportów ekstremalnych, gór i fotografii.
Ale Meksyk! Ekstremalna rowerowa przygoda – to opowieść o samotnej wyprawie rowerowej przez południowe stany Meksyku i Gwatemalę.

Termin: 4 lutego (poniedziałek), godz.19.00. Miejsce:  Klub Miasto

4. Watch Docs: Gdy nadejdzie wojna
Watch Docs – replika Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Prawa człowieka w filmie. Pokazany zostanie film w reż. Jana Geberta, prod. Czechy/Chorwacja, 2018 r. Na Słowacji rośnie liczba grup paramilitarnych, których celem jest obrona kraju, na przykład przed uchodźcami. Członkowie nacjonalistycznej jednostki Słowaccy poborowi przygotowują się na odparcie zagrożenia, spotykając się co dwa tygodnie na manewrach wojskowych.

Termin: 13 lutego (środa), godz.18.00. Miejsce:  Klubokawiarnia Aquarium.

5. Upgrade Your Business vol. 28
Spotkanie networkingowe dla osób interesujących się przedsiębiorczością organizowane przez Fundację Startup Podbeskidzie w czasie którego prelegenci dzielą się wiedzą i doświadczeniami w prezentowanym temacie.

Termin: 7 lutego (czwartek), godz.18.00. Miejsce: Klubokawiarnia Aquarium.