Bez wątpienia działająca na terenie Bielska-Białej firma Versum to idealny przykład na to, że globalny sukces przedsiębiorstwa nie jest zarezerwowany tylko dla firm zlokalizowanych w wielkich europejskich czy światowych stolicach. Wprowadzona na rynek przez dwóch studentów aplikacja służąca do obsługi salonów fryzjerskich, kosmetycznych i SPA okazała się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Początki oczywiście nie były łatwe, ale dzięki konsekwentnej realizacji zamierzonych celów, dzisiaj z aplikacji Versum korzysta 34 tysiące firm z całego świata specjalizujących się w dziedzinie pielęgnacji urody.

Z pewnością fundamentem sukcesu bielskiej firmy było, od początku wzajemne zaufanie i uzupełnianie się jej twórców. Ważny był oczywiście pomysł i wypełnienie rynkowej niszy, przy jednoczesnym inteligentnym wprowadzeniu nowej usługi na rynek.

Pomimo znaczącej ekspansji – aplikacja działa bowiem już w 54 krajach, w dalszym ciągu siedzibą firmy jest Bielsko – Biała. Jak to możliwe?

Zdecydowanie bez poznania kultury, tradycji i sposobu prowadzenia biznesu w innych krajach nie byłoby to możliwe. Dlatego bielska firma to prawdziwa międzykulturowa mieszanka. O jak najlepsze kontakty z klientami dbają pracownicy z  Wielkiej Brytanii, Brazylii, Meksyku czy Stanów Zjednoczonych.

Często młodzi przedsiębiorcy uważają, że koniecznym warunkiem do założenia własnego biznesu są fundusze. Przykład Versum pokazuje, że nawet przy ograniczonym kapitale w początkowej fazie rozwoju firmy, osiągnięcie późniejszego sukcesu jest zdecydowanie możliwe.

Zatem do dzieła, aby takich przykładów w Bielsku-Białej było znacznie więcej 🙂

Więcej o sukcesie aplikacji firmy Versum możecie przeczytać  na: https://medium.com/@sebastian_maska/to-1b-transactions-globally-from-a-mid-sized-mountain-town-in-poland-2ce32a97a229