Na przestrzeni ostatnich kilku lat mogliśmy obserwować ogromny wzrost branży motoryzacyjnej w Polsce. Wysoki poziom kształcenia na kierunkach technicznych i ścisłych, a co za tym idzie – atrakcyjny rynek pracowników sprawiają, że zagraniczne firmy coraz chętniej budują i rozwijają swoje oddziały w wielu polskich miastach, np. w Bielsku-Białej. To tutaj znajduje się Centrum Inżynieryjne oraz Zakład Produkcji Systemów Sterujących – oddziały należące do jednego z liderów branży motoryzacyjnej, koncernu ZF.

W obu oddziałach pracownicy skupiają się na realizacji nadrzędnego celu firmy – wyeliminowania wypadków oraz kolizji samochodowych na drogach. Głównymi zadaniami bielskich oddziałów jest projektowanie oraz produkcja wspomaganych elektrycznie układów kierowniczych, które są jednymi z kroków na drodze do stworzenia bezpiecznego pojazdu przyszłości. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom opracowywanym w zakładach ZF wizja ta staje się coraz bardziej realna.

Jednak praca w ZF to nie tylko rozwój technologii, ale również samych pracowników. Firma zapewnia im liczne szkolenia, dzięki którym mogą nieustannie poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe kompetencje w zakresie inżynierii pojazdów. Mają również możliwość współpracy z zagranicznymi oddziałami firmy i wiodącymi producentami samochodów osobowych oraz pracują z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami.

Dobrze wykwalifikowany pracownik, który chce się rozwijać to ogromna wartość dla tak rozpoznawalnego pracodawcy jak ZF. Dlatego, poza szerokimi możliwościami zdobywania nowych umiejętności i wiedzy, pracownicy koncernu ZF mogą liczyć na dodatkowe korzyści. Co to oznacza w praktyce? Benefity pracownicze, takie jak prywatna opieka medyczna, elastyczny model czasu pracy, możliwość pracy zdalnej, premie, pakiet relokacyjny czy karta sportowa.

Wszystko to – możliwości rozwoju, nowoczesne i przyszłościowe miejsce pracy oraz liczne benefity – sprawia, że pracownicy ZF chętnie zostają w firmie na dłużej.