Ciekawe koncerty, interesujące projekcje filmowe i wystawy, a także dobrze już znane bielskiej publiczności festiwale to tylko część atrakcji, jakie czekają w tym miesiącu w stolicy Podbeskidzia. Zdecydowanie warto znaleźć czas i wybrać coś dla siebie.

Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia w nadchodzącym miesiącu:

1. Festiwal czekolady i słodyczy w Bielsku-Białej.
Początek kwietnia zapowiada się w Bielsku-Białej niezwykle smakowicie. Organizatorzy festiwalu czekolady przygotowali dla uczestników liczne słodkie atrakcje. Wszyscy chętni będą mieli okazję, wsiąść udział w warsztatach kulinarnych i pokazach mistrzów cukiernictwa. Najlepsi producenci czekolady w regionie, zaprezentują swoje wyroby oraz najnowsze trendy w dekorowaniu tortów czy produkcji czekoladowych pralin. Z pewnością żadnego fana słodkości nie może zabraknąć na tym wydarzeniu.
• 5-7 kwietnia (piątek – niedziela)
• Stary Rynek w Bielsku-Białej

2. Filmowe wtorki w Aquarium
W każdy wtorek kwietnia Klubokawiarnia Aquarium zaprasza na interesujące projekcie filmowe. W repertuarze znajdziemy niekomercyjne produkcje o różnorodnej tematyce, dające pole do ciekawych refleksji i przemyśleń. Pierwszym z wyświetlanych filmów będzie ,,Pret-a-Porter” w reżyserii Roberta Altmana.
• 9 kwietnia (wtorek), godz. 19.00
• 16 kwietnia (wtorek), godz. 19.00
• 23 kwietnia (wtorek), godz. 19.00
• 30 kwietnia (wtorek), godz. 19.00
• Klubokawiarnia Aquarium, Bielsko-Biała ul. 3 Maja 11 A

3. Złap kontakt ze sztuką: Natura u Leona Wyczółkowskiego
W ramach kontynuacji projektu ,,Złap kontakt ze sztuką’’, który jest częścią obchodów Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018, Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej poleca cykl pokazów i spotkań tematycznych. Najbliższa wystawa poświęcona będzie twórczości Leona Wyczółkowskiego. Wszystkich zainteresowanych Muzeum Historyczne zaprasza również, na spotkanie pod hasłem Wokół Młodej Polski, którego tematem przewodnim będzie miłość artystów do pejzażu.
• Wystawa: 2 kwietnia (wtorek) – 30 czerwca (niedziela)
• Spotkanie tematyczne: 27 kwietnia (sobota) , godz. 12.00,
• Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej – Zamek Sułkowskich, Bielsko-Biała ul. Wzgórze 16

4. 46 Bielski Rodzinny Rajd Rowerowy
Na wszystkich miłośników dwóch kółek, czeka kolejna już 46 edycja Bielskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. Tegoroczny start rajdu planowany jest z pl. Ratuszowego w Bielsku-Białej w stronę Wilkowic i dalej do Bystrej, na teren OSP przy ulicy Klimczoka, gdzie planowany jest półmetek rajdu. Drugi etap prowadzi w stronę Bielsku-Białej, gdzie odbędzie się finał imprezy na terenie ZIAD-u. Od początku ideą rajdu była, promocja aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz integracja i wspólna zabawa wszystkich uczestników. Z pewnością i w tym roku będzie podobnie.
Szczegóły dotyczące trasy i regulaminu imprezy można znaleźć na stronie www.btcbb.pl.
• 28 kwietnia (niedziela), godz.9.00
• Start – Plac Ratuszowy w Bielsku-Białej

5. 20. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej na Podbeskidziu ,,Sacrum in Musica’’.
20 edycja tego prestiżowego międzynarodowego festiwalu muzyki sakralnej ,,Sacrum in Musica” odbędzie się w Bielsku-Białej w dniach 23-26 kwietnia. Festiwal to prawdziwa muzyczna uczta, które już od wielu lat wpisuje się w kalendarz imprez kulturalnych Bielska-Białej. W ramach festiwalu uczestnicy poszczególnych wydarzeń, będą mieli między innymi okazję wysłuchania koncertu muzyki starocerkiewnej czy niezwykle energetycznego koncertu muzyki gospel. Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie Bielskiego Centrum Kultury www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/sacrum-musica-2019.