Według najnowszego rankingu dziennika ,,Financial Times”, Bielsko-Biała uplasowało się na piątym miejscu wśród najbardziej perspektywicznych miast w Polsce. Zestawienie opracowane przez brytyjski dziennik, zawiera analizę danych z 50 polskich miast. Wyniki prezentowane są  osobno dla miast dużych, średnich i małych.

Zestawienie Polish Cities of the Future 2019/20 zostało opracowane, między innymi w oparciu o takie wskaźniki jak, PKB na mieszkańca, stopa bezrobocia, liczba kin, liczba łóżek w szpitalach ogólnych, cena wody, czy liczba firm na terenie miasta. W rankingu wśród osiemnastu polskich miast liderem jest Gdynia. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Chorzów oraz Tychy.

W gronie miast średnich przyjaznych do prowadzenia biznesu Bielsko-Biała zajęło natomiast również wysokie, czwarte miejsce, za Rzeszowem, Gdynią i Zieloną Górą.

Osiem innych miast województwa śląskiego, również znalazło się w tegorocznym raporcie ,,Financial Times”. Wśród nich Katowice, Chorzów, Gliwice, Tychy, Żory, Sosnowiec, Częstochowa i Mysłowice. Obecność w tym prestiżowym rankingu potwierdza po raz kolejny, że Bielsko-Biała jest miastem dobrze rozwijającym się, a także przyjaznym dla biznesu.