Czerwiec zapowiada się niezwykle interesująco w stolicy Podbeskidzia. Liczne koncerty, wystaw, pokazy oraz warsztaty to tylko niektóre atrakcje, czekające nas w nadchodzącym miesiącu. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie 🙂

Poniżej prezentujemy wybrane wydarzenia w nadchodzącym miesiącu:

 1. INDUSTRIADA

Przed nami wyjątkowe urodziny Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Na terenie Starej Fabryki w Bielsku-Białej, która stanowi niezwykle bogatą część historii miasta, spotkają się artyści reprezentujący różnorodne dziedziny sztuki. W programie, wycieczki po mieście, projekcje filmów dokumentalnych, wystawy poświęcone historii bielsko-bialskiego przemysłu, warsztaty kreatywne dla najmłodszych, oraz wiele innych atrakcji podczas jubileuszowej dziesiątej edycji INDUSTRIADY.

 • 7 czerwca, godz.: 18:00
 • 8 czerwca, godz.: 10:00
 • Stara Fabryka przy Pl. Żwirki i Wigury 8

Program wydarzenia dostępny na stronie: http://industriada.pl/program/.

 1. Noc Bibliotek

Na wszystkich miłośników trylogii Władca pierścieni oraz Hobbit, czeka niezwykły wieczór w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej pod hasłem, ,,Zapisane w gwiazdach. Noc Fantazy”. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję, wziąć udział w spotkaniach z polskimi pisarzami, turniejach gier planszowych, a także wcielić się w postać swoich ulubionych bohaterów, czy nauczyć się jak zaprojektować i wykonać kostiumy filmowe. To tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych dla gości biblioteki, w tą wyjątkowa noc w roku.

 • 8 czerwca, godz.: 16:00 – 24:00
 • Książnica Beskidzka
 1. Dni Bielska-Białej

W ramach tegorocznych Dni Bielska-Białej czekają nas liczne atrakcje. W tym roku przed bielską publicznością wystąpią SHAGGY, Natalia Szroeder, Grzegorz Hyży, Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej oraz Bielska Orkiestra Dęta. Dla dzieci i młodzieży odbędzie się piknik rodzinny z koncertami, zabawami i konkursami. Podczas święta miasta odbędzie się również losowania nagród w konkursie ,,Rozlicz PIT w Bielsku-Białej”, pokaz musztry paradnej, a także widowisko laserowe.

 • 14 – 16 czerwca,
 • Plac Ratuszowy, Park Słowackiego, teren obok hali pod Dębowcem

Szczegółowy program dostępny na stronie: www.bck.bielsko.pl/aktualnosci/dni-bielska-bialej-2019.

 1. Festiwal Dobrej Energii

Festiwal Dobrej Energii to radosne, kolorowe święto, którego głównym przesłaniem jest wspólna troska o jakość powietrza i środowiska. Organizatorzy przygotowali dla najmłodszych i nie tylko, liczne konkursy, pokazy oraz warsztaty praktycznej wiedzy o ekologii. Tegoroczne hasło festiwalu to ,,Stwórz Z Nami Miasto  Dobrej Energii – Twoja Energia Się Liczy!”.

 • 12 czerwca, godz.: 16:00
 • Park Słowackiego

Więcej szczegółów o festiwalu na stronie: www.miastodobrejenergi.pl.

 1. Festiwal Miast Partnerskich

Pod koniec czerwca odbędzie się 15 Festiwal Miast Partnerskich – POZNAJMY SIĘ. W tym roku w nieco innej formule. Coroczne święto miast partnerskich Bielska-Białej połączone zostanie z polsko-amerykańskim festiwalem muzycznym Memphis In Poland, imprezą Cała naprzód, czyli… Ustka w Bielsku-Białej i Jarmarkiem Rzemieślniczym.

 • 28 – 30 czerwca,
 • Plac Ratuszowy