Początek wakacji zapowiada się niezwykle interesująco w stolicy Podbeskidzia. Imprezy muzyczne, pokazy filmowe czy wydarzenia dla miłośników motoryzacji i militariów to tylko część atrakcji, które czekają na nas w nadchodzącym miesiącu.

Poniżej szerzej prezentujemy wybrane wydarzenia:

 1. Lato z Kulturą 2019

Bielskie Centrum Kultury zaprasza na liczne koncerty w ramach tegorocznego Lata z Kulturą. Artyści reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne, zabiorą widownię w niejedną muzyczną podróż. Zdecydowanie każdy meloman, znajdzie coś ciekawego dla siebie.

 • każda sobota i niedziela lipca 2019 r.
 • miejsce: Rynek Starego Miasta oraz Park Słowackiego

Szczegółowy program koncertów na stronie http://www.bck.bielsko.pl/.

 1. RAP ATTACK FESTIVAL

W pierwszy weekend lipca na terenie bielskiego lotniska w Aleksandrowicach, odbędzie się muzyczny festiwal jakiego jeszcze na Podbeskidziu, z pewnością nie było. Podczas pierwszej edycji tego wydarzenia, na scenie zaprezentują się między innymi: Malik, Białas, Smolasty, Sokół, Włodi oraz wielu innych wykonawców, tworzących energetyczne brzmienie polskiego rapu. Zapowiada się prawdziwa muzyczna uczta, dla wszystkich fanów hiphopu.

 • 5 lipca (piątek) – 6 lipca (sobota) 2019 r.
 • godz: 17:00
 • miejsce: Lotnisko Bielsko-Biała Aleksandrowice

Szczegóły dotyczące festiwalu dostępne na stronie: https://rapattack.pl/.

 1. XIX Międzynarodowy Zlot Pojazdów Militarnych ,,Operacja Południe” – Bielsko-Biała

Prawdziwa uczta czeka także, na miłośników historii oraz pasjonatów
i kolekcjonerów militariów. Ciesząca się już międzynarodową renomą ,,Operacja Południe”, również w tym roku przyciągnie zapewne rzesze uczestników. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje wśród których, zwłaszcza prezentacje sprzętu wojskowego, stoiska z eksponatami, pokazy grup rekonstrukcyjnych, parada ulicami miasta oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych. Niesamowite wydarzenie będące żywą lekcją historii.

 • 12 – 14 lipca (piątek – niedziela) 2019 r.
 • teren ośrodka ZIAD przy al. Armii Krajowej.
 1. 90’ Festival

Bez wątpienia 90’Festival to prawdziwe święto muzyki lat 90. Wśród artystów zobaczymy między innymi takie światowe gwiazdy jak Fun Factory, Dr Alban czy Masterboy &Beatrix Delgado. Usłyszymy z pewnością największe przeboje tamtych czasów. Będzie to również pierwsza impreza muzyczna organizowana na Stadionie Miejskim. Poprzednie edycje festiwalu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem publiczności, pewnie i tak będzie w tym roku.

 • 20 lipca (sobota),
 • Stadion Miejski w Bielsku-Białej

Bilety dostępne na stronie https://90festival.pl/bielsko-biala/.