W nadchodzący weekend, czekają nas interesujące wydarzenia w stolicy Podbeskidzia. Przed nami wakacyjne imprezy na świeżym powietrzu, a wśród nich koncerty, pokazy, festyny z licznymi atrakcjami zarówno dla ciała jak i ducha. Zdecydowanie warto zarezerwować czas i wybrać coś interesującego dla siebie.

Poniżej więcej na temat wybranych wydarzeń w najbliższy lipcowy weekend.

 1. Letnia Scena Sfery – Koncert Roksany Węgiel

W ramach inauguracji 10. Letniej Sceny Sfery, wystąpi w Bielsku-Białej artystka młodego pokolenia Roksana Węgiel. Szerszej publiczności, dała się poznać jako zwyciężczyni pierwszej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć między innymi utwory z pierwszej debiutanckiej płyty artystki. Letnia Scena Sfery to cykl wakacyjnych koncertów, który już na stałe wpisał się w muzyczny kalendarz Bielska-Białej. Zapewne i w tym roku, jubileuszowa dziesiąta edycja wydarzenia, będzie dla wszystkich wyjątkową muzyczną ucztą.

 • 5 lipca (piątek) 2019 r.
 • godz: 19:30
 • miejsce: Plac Bolka i Lolka przy Galerii Sfera
 • wstęp bezpłatny
 1. Bielsko – Biała Beer Fest

Przed nami pierwszy w Bielsku-Białej Festiwal Piw Rzemieślniczych. Przedstawiciele z 20 browarów z całej Polski zaprezentują swoje wyroby z bogatej oferty smaków i gatunków. Ponadto na wszystkich smakoszy czeka strefa food-truck’ów oferująca dania z różnych stron świata, a także dwa dni koncertów dub & raggae.

 • 5 lipca (piątek) – 6 lipca (sobota) 2019 r.
 • godz: 15:00
 • miejsce: Metrum Jazz Club Bielsko-Biała

Szczegóły dotyczące festiwalu dostępne na stronie: https://metrumjazz.pl/event/.

 1. Kolej w Miniaturze

Wszystkich pasjonatów modelarstwa i nie tylko, z pewnością zainteresuje międzynarodowa wystawa makiet, prezentujących między innymi transport kolejowy używany w latach 1980-1995. Pasjonaci z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Bułgarii oraz Węgier zaprezentują swoje makiety w skali 1:120. Na najmłodszych czekają warsztaty modelarskie z tworzenia własnych modeli lokomotyw. Po raz pierwszy będzie również możliwość poprowadzenia lokomotywy w przystosowanym do tego symulatorze. Wystawa jest częścią Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Kolej w Miniaturze.

 • 5 – 7 lipca (piątek – niedziela) 2019 r.
 • miejsce: hala pod Dębowcem.

Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia dostępnych na  stronie: https://www.facebook.com/kolejwminiaturze/.