Wakacyjna aura sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Stolica Podbeskidzia to zdecydowanie miejsce, oferujące ciekawe formy spędzania wolnego czasu. Amatorzy górskich wędrówek, czy fani tras rowerowych z pewnością znajdą coś dla siebie.

Na terenie Bielska-Białej swój początek ma wiele niezwykłych szlaków turystycznych. Ich łączna długość to ponad 90 kilometrów tras. W paśmie Beskidu Śląskiego oraz  Beskidu Małego czekają szczyty Klimczoka, Błatniej, Szyndzielni, Magurki czy Przegibka. Z górskich szlaków o różnorodnym stopniu trudności, rozciągają się malownicze widoki na pobliskie Skrzyczne, Pilsko czy królową Beskidu Żywieckiego Babią Górę. Po trudzie wędrówek, na turystów czekają górskie schroniska oferujące regionalną kuchnię i niezwykle przyjazną często wręcz rodzinną atmosferę.

Wszystkim miłośnikom dwóch kółek miasto oferuje natomiast około 100 kilometrów tras rowerowych, przebiegających praktycznie w całości na terenie miasta Bielska-Białej. Cykliści mają również możliwość skorzystania z tras rowerowych w kierunku Czechowic Dziedzic, Zabrzegu, miasta Martin na Słowacji czy trasy w ramach MTR Greenways Kraków Morawy Wiedeń.

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszy się również system rowerów miejskich BBbike. Stacje rowerowe rozlokowane są w obrębie całego miasta, w tym także w jego najbardziej atrakcyjnych turystycznie częściach, takich jak bulwary Straceńskie, czy lotnisko w Aleksandrowicach. Niebywałą atrakcją jest również, kompleks górskich ścieżek rowerowych Enduro  Trails. Na terenie kompleksu znajduje się 11 górskich ścieżek rowerowo – zjazdowych, o łącznej długości około 30 kilometrów. Dzięki zróżnicowanym trasom, a także niezwykłemu otoczeniu, teren Enduro Trails cieszy się coraz większą popularnością wśród rowerzystów z całej Polski.

Bielsko-Biała to oczywiście nie tylko szlaki turystyczne, czy ścieżki rowerowe. Miasto oferuje mieszkańcom oraz turystom, również liczne siłownie na świeżym powietrzu, boiska sportowe, parki rekreacyjne i baseny, które dają wspaniałą ochłodę i wytchnienie w upalne letni dni w mieście.

 

Lato w pełni, zatem do zobaczenia na szlakach 🙂